दलहरुद्वारा सहमतिको ब्रेक थ्रु: सहमतिको मस्यौदा तयार, माओवादी र मधेसी मोर्चाका मन्त्रीहरुद्वारा सामूहिक राजीनामा

२१ बैशाख २०६९, बिहीबार १९:४८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ वैशाख । लिखित सहमति गर्न नयाँ बानेश्वरको विशेष समिति सचिवालयमा बसिरहेको मधेसी मोर्चा सहितको प्रमुख तीन दलका शीर्ष नेताहरुको बैठक स्थलमै सहमतिको मस्यौदा तयार हुदै गरेको जानकारी प्राप्त भएको छ । सहमति अनुसार माओवादी र मधेसी मोर्चाका तर्फबाट सरकारमा सहभागी सबै मन्त्रीहरुले प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई समक्ष सामूहिक राजीनामा बुझाएका छन् । राजीनामा दिएका मन्त्री त्रिपाठीका अनुसार राजनैतिक सहमतिको आधारमा बाबुराम भट्टराईकै नेतृत्वको राष्ट्रिय सहमतिको सरकार बनाउन मन्त्रीहरुले राजिनामा दिएका हुन् । माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल, एमाले नेता माधवकुमार नेपाल, कङ्ग्रेस महामन्त्री कृष्ण सिटौला र मधेसी मोर्चाबाट विजयकुमार गच्छदार सम्मिलित टोलीले सहमतिको मस्यौदा तयार गर्दै गरेको स्रोतले बताएको छ । स्रोतले बताए अनुसार मधेसी मोर्चा सहितको प्रमुख तीन दलका शीर्ष नेताहरुले संबिधान र सरकारबारे माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल, एमाले नेता माधवकुमार नेपाल, कङ्ग्रेस महामन्त्री कृष्ण सिटौला र मधेसी मोर्चाबाट विजयकुमार गच्छदार सम्मिलित टोलीले तयार गरेको मस्यौदामा आजै हस्ताक्षर गर्ने कार्यक्रम रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार