दलहरुद्वारा सहमतिको ब्रेक थ्रु: सहमतिको मस्यौदा तयार, माओवादी र मधेसी मोर्चाका मन्त्रीहरुद्वारा सामूहिक राजीनामा

२१ बैशाख २०६९, बिहीबार १९:४८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ वैशाख । लिखित सहमति गर्न नयाँ बानेश्वरको विशेष समिति सचिवालयमा बसिरहेको मधेसी मोर्चा सहितको प्रमुख तीन दलका शीर्ष नेताहरुको बैठक स्थलमै सहमतिको मस्यौदा तयार हुदै गरेको जानकारी प्राप्त भएको छ । सहमति अनुसार माओवादी र मधेसी मोर्चाका तर्फबाट सरकारमा सहभागी सबै मन्त्रीहरुले प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई समक्ष सामूहिक राजीनामा बुझाएका छन् । राजीनामा दिएका मन्त्री त्रिपाठीका अनुसार राजनैतिक सहमतिको आधारमा बाबुराम भट्टराईकै नेतृत्वको राष्ट्रिय सहमतिको सरकार बनाउन मन्त्रीहरुले राजिनामा दिएका हुन् । माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल, एमाले नेता माधवकुमार नेपाल, कङ्ग्रेस महामन्त्री कृष्ण सिटौला र मधेसी मोर्चाबाट विजयकुमार गच्छदार सम्मिलित टोलीले सहमतिको मस्यौदा तयार गर्दै गरेको स्रोतले बताएको छ । स्रोतले बताए अनुसार मधेसी मोर्चा सहितको प्रमुख तीन दलका शीर्ष नेताहरुले संबिधान र सरकारबारे माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल, एमाले नेता माधवकुमार नेपाल, कङ्ग्रेस महामन्त्री कृष्ण सिटौला र मधेसी मोर्चाबाट विजयकुमार गच्छदार सम्मिलित टोलीले तयार गरेको मस्यौदामा आजै हस्ताक्षर गर्ने कार्यक्रम रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ। पछिल्लो २४ घण्टामा ९,१९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १९ हजार ९८७

काठमाडौँ । कोरोना संक्रमण परीक्षणका लागि आज प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको स्वाब संकलन गरिएको छ । आज बालुवाटारमा प्रधानमन्त्री, उनका

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले संवैधानिक परिषद्को बैठक बोलाएका छन् । प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार बस्नेगरी बैठक बोलाएका हुन् ।

काठमाडौं । नेकपा एमालेको वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपालले ओलीसँग कुनै सहमति नभएको जानकारी दिएका छन् । उनले सामाजिक सञ्जाल