खुलेआम अश्लील चलचित्र निर्माण

२१ बैशाख २०६९, बिहीबार ०४:०६ मा प्रकाशित

राजन घिमिरे, काठमाडौं । विश्वको सर्वोच्च शिखर सगरमाथाको उचाइ कति छ ? यिनलाई थाहा छैन । गौतम बुद्ध कहाँ जन्मेका हुन् ? यसबारेमा पनि यिनी अनविज्ञ छिन् । तर, ब्लू फिल्मबारे सोध्नुस् यिनलाई कण्ठस्थ छ । यिनी अर्थात् जिया केसी ।
झापा घर भएकी जियाको पहिले नाम थियो जानकी । काठमाडौंमा प्रवेश भएपछि यिनी भइन् जिया । त्यसो त बाबुआमाले राखिदिएको आफ्नो नाममाथि गर्व नगर्ने अनि सिनेमा खेलाइदिने लोभमा निर्देशकरूपी परायाले दिएको नाममाथि गर्व गर्नेबाट अरू बढी के नै आशा गर्न सकिन्छ र ? त्यसो त अब आफैंबाट पनि यिनले आशा मारिन् जस्तो छ, त्यसकारण पनि हेर्दा निकै शालीन, भद्र अनि भलाद्मी लाग्ने जिया यतिबेला भने बेग्लै ढङ्गले खुलेर प्रस्तुत हुन थालेकी छिन् । सिनेमामा यस्तो दृश्य दिन पनि उनी अब पछि नहट्ने रे । ‘हो, कथाले माग्यो भने म बेडसिन दिन पनि तयार छु,’ यसै भनिन् उनले । तर, बेडसिन कथा आफैंले माग्ने हो कि कथा लेख्ने लेखकले ? त्यसमा भने उनी नाजवाफ भइन् ।
चलचित्र एटीएमको यो दृश्यमा हेर्नुस् जियाले नायक दिनेश थापासँग टङ किस गरेको । कथाले कहाँ माग्नु यस्तो दृश्य ? सुन्दा पनि अचम्म । किस अनि म्वाइँ वा चुम्नु भनेको माया दर्शाउने वा देखाउने प्रतीकात्मक हो तर यहाँ किस खानकै लागि फिल्म बनाएको र फिल्म खेल्नकै लागि किस खान दिएको जस्तो देखिन्छ । कहाँ छ यहाँ शालीनता अनि चुम्बन माया ? यो दृश्य चलचित्रमा आठ मिनेट लामो छ भनिन्छ । यदि सेन्सर बोर्डले कैंची चलाएन भने यो दृश्य दर्शकहरूले एकाग्र भएर कसरी हेर्न सक्लान् ?
नेपालको सेन्सर बोर्डलाई नै चुनौती दिँदै यस्ता सी गे्रडका सिनेमा निर्माणमा बाढी आउन थालेको छ । यसतर्फ समग्र चलचित्र उद्योग नै लागिपर्नुपर्ने अवस्था आएको छ । यसरी यस्ता दृश्यको बजारमा आलोचना भइराख्दा पनि यस्तो दृश्य दिने जियालाई भने कुनै सङ्कोच र आपत्ति छैन । उनी भन्छिन्– यो त युवापुस्ताको माग हो ।
‘हामीले आधुनिक युवाको प्रतिनिधित्व गरेका हौँ’ भन्ने जियालाई अर्को प्रश्न सोधियो– उसो भए एउटा बेडमा राति लोग्ने–स्वास्नीबीचको सम्बन्धलाई सडकमा ल्याउने ? उनी फेरि नाजवाफ भइन् । युवाको प्रतिनिधित्व गरेको भन्दै विकृति र विसङ्गति फैलाउने दृश्यहरूमा काम गरेर नाम कमाउने यिनीहरूको सपना पूरा नहुने देखिन्छ । नाम त चल्ला तर नकारात्मक तरिकाले । यो कुरा यिनीहरूले बुझ्नुपर्ने देखिन्छ ।
जिया केसी दिनेश थापासँग यस्तो सिन दिन्छिन् तर कुन नायक कामुक लाग्छ भन्दा जवाफमा भने राजेश हमाल र सुमन सिंह भन्छिन् । उनले नीलो चलचित्र हेरेको कुरा पनि रामायण र महाभारत हेरेको भन्दा गर्व भएझैँ गरी बताइन् र भनिन्, ‘ब्लु फिल्म हेर्दा मलाई काउकुती लाग्यो उ’ यसैबीच यस्ता विकृति र विसङ्गति फैलाउने सिनेमाहरू निर्माण भइरहने क्रममा यस्तै अर्को एउटा सिनेमा बन्यो द लास्ट किस । नाम नै भल्गर प्रतीत हुने यो सिनेमालाई सेन्सर बोर्डले फेल गरिदिएपछि निर्माता टाउकोमा हात राख्न बाध्य भएका छन् । यसका लागि चलचित्र मात्र दोषी होइन बरु निर्माता, निर्देशक अनि कलाकार पनि त्यसका भागीदार हुन् । वास्तवमा यस्ता समूहलाई नेपाली सिने क्षेत्रले तिरस्कार नै गर्दा राम्रो होला कि ?!

 

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

पोखरा । कल्याण शेरचन स्मृति प्रतिष्ठानद्वारा पोखरामा आयोजित राष्ट्रिय खुला दोहोरी गीत प्रतियोगिताको उपाधि नगरकोट दोहोरी साँझ काठमाडौँले हात पारेको

कास्की । कास्कीको पोखरामा आजदेखि सर्वाधिक पुरस्कार राशि भएको राष्ट्रिय खुला दोहोरी गीत प्रतियोगिता हुने भएको छ । ‘लोकसंस्कृति जोगाऔँ,

काठमाडौं । चर्चित रियालिटी टिभी शो ‘बिग बोस’ मा देखिएकी एक अभिनेत्रीले बोल्डनेसमा बलिउडका ठूला अभिनेत्रीहरुलाई पछि पारेकी छिन् ।

काठमाडौं । नायिका नम्रता मल्ल अहिले इन्टरनेटमा निकै चर्चामा आएकी छिन् । ‘हट एण्ड सेक्सी’ अवतारमा उनी सामाजिक सञ्जालमा छरपष्ट