पत्रकार महासंघको टोली र सञ्चार मन्त्री भेट; श्रमजीवी पत्रकार ऐन कार्यान्वयन गर्न आग्रह

२० बैशाख २०६९, बुधबार १९:०८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २० वैशाख । नेपाल पत्रकार महासंघले श्रमजीवी पत्रकार ऐन यथासिघ्र कार्यान्वयन गर्न सरकारको ध्यानाकर्षण गराएको छ । नेपाल पत्रकार महासंघको टोलीले बुधबार सूचना तथा सञ्चार मन्त्री राजकिशोर यादवलाई भेटेर श्रमजीवी पत्रकारका समस्या समाधान र श्रमजीवी पत्रकार ऐन यथासिघ्र कार्यान्वयन गर्न सरकारको ध्यानाकर्षण गराएको हो ।

महासंघका अध्यक्ष शिव गाउँलेको नेतृत्वमा गएको टोलीलले सरकारबाट अनुमति तथा विभिन्न सुविधा लिएर संचालनमा रहेका संचार माध्यमहरुमा श्रमजीवी ऐन कार्यान्वयनका बाध्यकारी व्यवस्था लागु गराउन जोड दिएको छ ।

महासंघले संचारमन्त्रीलाई ज्ञापनपत्र बुझाउँदै ३ जना वा सो भन्दा बढीको संख्यामा पत्रकारहरु कार्य गर्ने संस्थामा श्रमजीवी पत्रकार ऐन आकषिर्त हुने बाध्यकारी व्यवस्था भएपनि उक्त कानुनको पालना नभइरहेकोमा मन्त्रीको ध्यानाकर्षण गराएको छ । कानुन कार्यान्वयन गराउनु सरकारको समेत दायित्व भएकाले त्यसतर्फ गम्भीर हुन अध्यक्ष गाउँलले मन्त्री यादवलाई आग्रह गरे ।

उनले प्रेस कमजोर भएर होइन कि मर्यादित भएकाले तलव नपाउँदा पनि संचारमाध्यमहरुमा हुलहुज्जत वा तालाबन्दीको कार्यक्रम नल्याएको बताए । अवस्थमा सुधार नआए महासंघ अप्रीय बाटो रोज्न बाध्य हुने उनको भनाई थियो ।

प्रत्युत्तरमा मन्त्री यादवले समाजको सबैभन्दा सवल पेशा पत्रकारिता क्षेत्रको समस्या समाधानका लागि आफूले पहल गर्ने आश्वासन दिए । उनले चाँडै मिडिया हाउसका संचालक तथा महासंघसंग बसेर छलफल गर्ने बताए । उनले महासंघले उठाएको माग प्रति मन्त्रालयको ध्यानकर्षण भएको उल्लेख गर्दै त्यस सम्बन्धमा व्यवस्था मिलाउने जनाए ।

यसैबीच, विश्व प्रेस स्वतन्त्रता दिवसका अवसरमा बिहीबार महासंघले बिहान ७ बजे भृकुटीमण्डपबाट गर्न लागेको प्रभातफेरिमा उपस्थितिका लागि सम्पूर्ण संचारकर्मी तथा विभिन्न पेशागत संघ संस्थामा आवद्धहरुलाई आग्रह गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

दक्षिणी धादिङको ताल्तीस्थित हुरेमा सोमबार एक पुरुषले श्रीमतीको हत्या गरेर आफूले समेत आत्महत्या गरेका छन् । बेनिघाटरोराङ गाउँपालिका–२ ताल्तीस्थित हुरेका

पाल्पा । सिद्धार्थ राजमार्ग अन्तरगत सिद्धबाबा नजिकै गुडिरहेको जिपमा खसेको ढुङ्गाले च्यापेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । मृत्यु हुनेमा

मेलम्ची खोलामा आएको निरन्तरको बाढीले सोमबार राति मेलम्ची–११ का सात घर बगाएको छ । गत असार १ गतेको बाढीले कटान

जनकपुरधाम । महोत्तरीको लोहरपट्टी नगरपालिका ७ भ्रमरपुराकी २६ वर्षीया सुजिता ठाकुर हत्या मुद्दामा उनका बुबासहित थप तीनजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको