जनकपुरमा मारिनेहरुलाई शहिद घोषणा गरिने

१९ बैशाख २०६९, मंगलवार १८:५५ मा प्रकाशित

विराटनगर, १९ वैशाख । प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईले जनकपुरमा भएको बिष्फोटमा मारिनेहरुलाई शहिद घोषणा गरी क्षति पूर्ति दिने बताएका छन् । उनले घाइतेहरुको उपचारमा सरकार लागि परेको भन्दै घटनालाई आततायीको संज्ञा दिए ।

प्रधानमन्त्री भट्टराईले भने, ‘घटनाले सरकारलाई गम्भीर वनाएको छ दोषीलाई कारवाही हुन्छ । मे दिवशको अवसरमा वुधवार विराटनगरमा माओवादी निकट मजदुरहरुले आयोजना गरेको सभालाई सम्बोधन गर्न आएका प्रधानमन्त्री भट्टराईले जेष्ठ १४ गतेसम्म अपराधिक क्रियाकलाप बढ्न सक्ने भन्दै सुरक्षाकर्मीलाई उच्च सर्तकाता अपनाउन दिर्नेशन दिएको पनि जानकरी गराए । प्रतिगामी शक्तिहरु यस्तो बेला सलवलाउन सक्ने भन्दै उनले यसका लागि सरकार चनाखो रहेको समेत वताए ।

संविधान निर्माणका लागि धेरै कुरामा दलहरु विच सहमति भइसकेकाले सहमतिकै आधारमा अघि बढ्ने प्रधानमन्त्री भट्टराईको भनाइ थियो । प्रधानमन्त्री भट्टराईले भने, ‘धेरै कुरा मिली सकेका छन्, आज मे दिवश परेकाले दलहरुसंगको कुराकानी स्थगन भएको छ, फेरी राजधानी फर्केर सहमतिकै प्रयासमा लाग्छु, ‘राज्यको संरचना, शासकीय स्वरुप लगायतका विषयमा अनौपचारीक सहमति भइ सकेकोले सहमति हुन्छ ।’

प्रधानमन्त्री भट्टराईले दावी गरे, ‘सरकार परिवर्तको कुनै संभावना छैन, मेरै नेतृत्वको सरकारले संविधान जारी गर्ने छ । त्यसपछिको सरकारको नेतृत्व कांग्रेसले गर्छ ।’

कात्तिक १५ गते देखि नै माओवादी सहमतिको सरकार गठनको प्रकृयामा लागेको भन्दै अहिले पनि सवै दललाई सरकारमा ल्याएर संविधान जारी गर्ने प्रयास भइ रहेको उनले पनि उनले वताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।

काठमाडौं । समाजसेवी उत्तम कार्कीले वडास्तरीय आइसोलेसन सेन्टरका लागि १८ थान अक्सिजन सिलिण्डर सहयोग गर्नुभएको छ । मुलुकमा अक्सिजन अभाव