बहु प्रदेश द्वन्दको कारण बन्न सक्छ: उपाध्यक्ष भण्डारी

१९ बैशाख २०६९, मंगलवार १८:४७ मा प्रकाशित

चितवन, १९ वैशाख । एमाले उपाध्यक्ष विद्या भण्डारीले राज्य पुनर्संरचनामा जाँदा धेरै प्रदेश बनाए देश थप द्वन्द्वमा फस्ने बताउनुभएको छ । पुराना बामपन्थी नेता लेखनाथ भट्टराईलाई आज भरतपुरमा अभिनन्दन गर्दै भण्डारीले सातभन्दा बढी प्रदेश राख्न नहुने बताउनुभयो ।

उपाध्यक्ष भण्डारीले जातीय राज्य हुन नहुने भन्दै सहमतिका आधारमा प्रदेशको निर्धारण गरिनुपर्नेमा जोड दिनुभयो । एमालेको सङ्घीय मामिला विभागले पनि सातदेखि आठ प्रदेशमात्र सिफारिस गरेको बताउदै भण्डारीले एमाले धेरै प्रदेश बनाउने पक्षमा रहेको प्रष्ट पार्नुभयो । माओवादी र मधेसवादी दलहरुले मुलुकलाई थप द्वन्द्वमा लैजान चाहिरहेको आरोप लगाउँदै भण्डारीले जातीय राज्यमा जाँदा अनन्तकालसम्म देश द्वन्द्वमा फस्ने बताउनुभयो । मदन भण्डारी फाउन्डेसन र नागरिक समाज चितवनले संयुक्तरुपमा समाजसेवी भट्टराईको अभिनन्दन गरेका हुन् ।

सो अवसरमा फाउन्डेसनका अध्यक्ष जे एन थपलिया, नागरिक समाजका उपाध्यक्ष नारायणसिंह कुँवर, नेकपा (एमाले)का विजय सुवेदी, नेपाली काँग्रेसका जितनारायण श्रेष्ठ, बुद्धिजीवी रमाकान्त सापकोटा, रामप्रसाद न्यौपानेलगायतले अभिनन्दित व्यक्तित्व भट्टराईको योगदानको चर्चा गर्नुभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । भारत भ्रमणमा रहेका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले नयाँ वर्ष २०७८ को शुभकामना सन्देश दिएका छन् । शुभकामना सन्देशमा पूर्व

काठमाडौँ । राष्ट्र बैङ्ककी निर्देशक सुष्मा रेग्मी रिजाललाई कारागार पठाइएको छ । ज्येष्ठ नागरिक सम्बन्धी कसुर मुद्दामा काठमाडौँ जिल्ला अदालतको

काठमाडौ । कुम्भ मेलामा सहभागी हुन भारतको हरिद्वार पुगेका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाह शाही स्नानको रथयात्रामा सहभागी भएका छन् । भारतको

भक्तपुर । मध्यपुरथिमि नगरपालिका बोडेमा हरेक नयाँ वर्षको वैशाख २ गते मनाइने प्रसिद्ध ‘जिब्रो छेड्ने जात्रा’ मा यस वर्ष आठाँै