शिर्ष बार्ता निरन्तर निश्कर्षविहीन, एमाले अध्यक्ष खनाल निराश

१८ बैशाख २०६९, सोमबार १८:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १८ वैशाख । मधेसी मोर्चा सहित प्रमुख तीन दल बीच संविधान निर्माण र राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठनका लागि मंगलबार दिनभर जारी वार्ता पनि बिना निश्कर्ष टुङ्गिएको छ। बैठकस्थलबाट बाहिरिएका एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालले वार्ता परिणाम मुखी हुन नसकेको बताएका छन्। खनालले संचारकर्मिहरु संग भने, ‘बैठकमा बहुमतीय प्रक्रियाबाट जाउँ भन्ने कुरा आयो, म आशावादी हुन सकिनँ’ । खनालले संचारकर्मिहरुलाइ दिएको जानकारी अनुसार संविधान निर्माणमा सहमति हुन बाँकी राज्य पुनर्संरचना, शासकीय स्वरुप लगायत राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठनबारे छलफल भएको थियो । सहमति खोज्ने प्रयासका लागि दलहरुबीच मंगलबार अपराह्न १ बजेदेखि पटक पटक द्विपक्षीय र बहुपक्षीय छलफल भएका थिए। राज्य पुनर्संरचनामा कङ्ग्रेस सात प्रदेशको अडानमा छ भने माओवादीले १० प्रदेशको अडान राखेको छ। एमालेले ७ देखि १२ प्रदेशसम्म बनाउन सकिने गरी लचकता देखाएको छ। शासकीय स्वरुपमा प्रत्यक्ष निर्वाचित राष्ट्रपति र संसदद्वारा निर्वाचित प्रधानमन्त्रीबीच अधिकार बाँडफाँडमा सहमति हुनसकेको छैन।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार