घरेलु मदिरामा मोजा र पेटिकोट

२८ फाल्गुन २०७०, बुधबार ०५:५० मा प्रकाशित


बुटवल, २८ फागुन । घरेलु मदिरा पिउँदै हुनुहुन्छ भने ख्याल गर्नुहोस्, पिउँदै गरेको मदिरा कसरी बनेको होला ? कतै अखाद्य पदार्थ पो मिसिएको छ कि ? यस्तै अखाद्य पदार्थबाट बनेका घरेलु मदिरा बुटवलमा जताततै भेटिल थालेको प्रहरीले जनाएको छ ।
हालै मात्र बुटवल प्रहरीले गरेको खोज अनुसन्धानमा घरेलु मदिरा बनाउन सडेका जुत्ता, मोजा, पेन्टी, पेटीकोटलगायतका फोहोर प्रयोग हुने गरेको पाइएको हो । घरेलु मदिरामा केमिकलका रूपमा त्यस्ता वस्तुहरू राखेर स्वाद निकाल्ने गरिएको प्रहरीको भनाइ छ । जुनसुकै मदिरा पनि स्वाथ्यका लागि हानिकारक हुँदाहुँदै पनि राज्यले ठूलो कर लिएर मदिरा बिक्रीका लागि छुट दिने गरेको छ । तर, कानुनी मान्यता नपाएको घरेलु मदिरा यतिबेला प्रहरीले बेचबिखनमा पनि रोक लगाउने अभियान सञ्चालन गरेको छ । मदिराको बिक्री–वितरण रोक्नका लागि प्रहरी मदिरा बनाउने चुलोसम्म नै पुग्ने गरेको छ ।
बुटवल तथा आसपासका क्षेत्रमा अवैध रूपमा मदिरा बनाउने स्थानबाट ठूलो परिमाणमा मदिरा बरामद गरी नष्ट गरेको प्रहरीले बताएको छ । बुटवल रामनगर, शिवनगर, देवदहको चरंगेलगायतका स्थानमा घरमै छापा मारी अवैध रूपमा बनाइएको तथा बनाउन तयारी गरेको २ सय लिटर मदिरा र मदिरा बनाउन प्रयोग गरिने भाँडासमेत बरामद गरिएको वडा प्रहरी कार्यालय रामनगर बुटवलका प्रहरी निरीक्षक राजेन्द्र श्रेष्ठले जानकारी दिए ।
वडा प्रहरी कार्यालयको सक्रियतामा तीन दिनको बीचमा छापा मारी बरामद गरिएको अवैध मदिरा सञ्चारकर्मीहरूको रोहवरमा मंगलबार नष्ट गरिएको हो । बरामद गरिएको अवैध मदिरामा जुत्ता, मोजा, पेन्टी, पेटिकोटलगायतका सामग्री भेटिएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

‘असारै खाउला दुधिलो मकै, साउने खाउला खिर, घरमा छैन शितलु वचन, मनमा छैन थिर । छुपुमा छुपु खेतमै रोपु, हातको

काठमाडौं । अविरल वर्षाका कारण झापा, मोरङ र रुपन्देहीका केही भूभाग डुबानमा परेका छन् । झापाको शिवसताक्षी नगरपालिका–४ बस्ने हरिदेव

सिन्धुपाल्चोक । सिन्धुपाल्चोकको बलेफी गाउँपालिका, बाह्रबिसे नगरपालिका र त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकाको सीमानामा ०७१ साउन १७ बिहान ३ बजे ठूलो पहिरो गयो

काठमाडौं।देशभर मनसुन सक्रिय भएसँगै विभिन्न स्थानमा भारी वर्षा हुन सुरु भएको छ । बाढी, पहिरो र डुबानले सर्वसाधरण समस्यमा पर्न