अस्ट्रेलियाका तिन नेपाली रेस्टुरेन्ट फेयरफ्याक्सको उत्कृष्ट सूचीमा

२७ फाल्गुन २०७०, मंगलवार ०९:२० मा प्रकाशित

हेमन्त काफ्ले, सिडनी । बिश्वकै महंगो शहरका रुपमा चिनिएको अस्ट्रेलियाको सिडनी शहरमा सुपथ मुल्यमा उत्कृष्ट भोजन पाइने रेस्टुरेन्टको सुचिमा तिन नेपाली रेस्टुरेन्टले बाजि मारेका छन । बर्षेनी रेस्टुरेन्टको अनुगमन र त्यसको मुल्यसुची अनि उत्कृष्टता मापन गर्ने संस्था फेयरफ्याक्सको पछिल्लो सर्वेक्षणमा सिडनी शहरका तिन नेपाली रेस्टुरेन्ट हिमालयन चारग्रील,गोर्खा प्यालेस र मुस्ताड. उत्कृष्ट भित्र सुचिकृत भएका हुन ।
सिडनीका हजारौ रेस्टुरेन्टबिचको प्रतिस्पर्धामा अब्बल सावित भएका यी तिनै रेस्टुरेन्टको खानाको गुणस्तर, ग्राहकको सेवा र मुल्यसुची उपयुक्त भएको ठहर फेयरफ्याक्सले गरेको हो । उत्कृष्टता भित्र सुचिकृत रेस्टुरेन्टलाई समेटेर हरेक बर्ष यो संस्थाले फुड गाइड समेत प्रकाशित गर्ने गरेको छ । ३० डलर भन्दा कम मुल्य भित्र पनि मिस्ठान्न भोजन गर्न सकिने यी रेस्टुरेन्टको बिेशषताका कारण नेपाली भन्दा बिदेशीहरुको भिड थामिनसक्नु हुन्छ ।
यो हाम्रो लागि मात्र सबै नेपाली समुदयाको लागि एउटा खुसीको बिषय हो , हिमालयन चारग्रीलका संचालक योगी पुडासैनीले बताए । नेपाली स्वाद र रेस्टुरेन्टले यो सम्मान पाउनु भनेको नेपाल र नेपालीको सम्मान पनि हो ,बौद्ध जोरपाटी स्थायी घर भएका योगीले सुनाए । सिडनीको प्रतिस्पर्धात्मक र आधुनिक बजारमा यसरी तिन वटा नेपाली रेस्टुरेन्टले स्तरियताको कसीमा अब्बल दाजिनु आफैमा गर्वीलो बिषय हो । यसले नेपाली समुदायको बिश्वनियता र इमानदारितालाई पनि अस्ट्रेलियन समुदायमा प्रतिविम्ब गर्छ ,योगीले जोशीलो मुद्रामा ब्यवशायप्रतीको निष्ठा उजागर गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । स्वदेशी उत्पादनलाई बढावा दिँदै आर्थिक समृद्धिको मार्गमा अगाडि बढ्ने लक्ष्यका साथ नेपाल उद्योग परिसङ्घले ‘मेक इन नेपाल स्वदेशी

दक्षिण कोरियामा रोजगारदाताले आवासको राम्रो प्रबन्ध गर्न नसके प्रवासी श्रमिकले कार्यस्थल परिवर्तन गरी आफ्नो इच्छाअनुसारको कम्पनीमा जान पाउने भएका छन्

आफन्तसँग ढाँटेर रु एक लाख ऋण लिएर व्यवसाय शुरु गरेका एक युवा १५ वर्षमा ११ होटल र रेष्टुराँको मालिक बनेका

बेलायतको लण्डनमा लामो समयदेखि व्यवसाय गरेर बसिरहनुभएका व्यवसायी एवं समाजसेवी महन्त श्रेष्ठ बेलायतका लागि पर्यटन दूत नियुक्त हुनुभएको छ ।