संविधानसभा भवन अगाडि अनसन

१३ बैशाख २०६९, बुधबार १७:४७ मा प्रकाशित

कठमाडौ, १३ बैशाख । आदिवासी जनजातिका अधिकार समावेश गरेर नयाँ संविधान ल्याउनुपर्ने माग गर्दै जनजाति नेताहरूले आजदेखि अनसन थालेका छन् । थरुहट आन्दोलनका लक्ष्मण थारु, खम्बुवान आन्दोलनका इन्द्रहाङ लिम्बु, ताम्सालिङ आन्दोलनका डिके तामाङआबद्ध सङ्घीय समाजवादी आन्दोलनको तत्वावधानमा नयाँ बानेश्वरस्थित संविधानसभा भवन अगाडि ऐतिहासिक पहिचानका आधारमा लिम्बुवान, खम्बुवान, ताम्सालिङ, थरुहट, मगरात, खसान र मिथिला स्वायत्त राज्यसहितको सङ्घीय संविधान जारी गर्नुपर्नेलगायतका २४ सूत्रीय माग राख्दै उनीहरूले अनसन सुरु गरेका हुन् । सङ्घीय समाजवादी आन्दोलनका संयोजक सञ्जुहाङ पालुङ्वाले अनसन आजदेखि शुक्रबारसम्म बस्ने जानकारी दिँदै आफ्नै स्वतन्त्र पहिचान र भूगोलसहित ऐतिहासिक बहुलराष्ट्रियताहरू सङ्घीय राज्यभित्र नयाँ स्वशासित र स्वायत्त राजनीतिक एकाई (राज्यहरू) को रूपमा ग्यारेन्टी गरिनुपर्ने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप ८१६७ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।