संविधानसभा भवन अगाडि अनसन

१३ बैशाख २०६९, बुधबार १७:४७ मा प्रकाशित

कठमाडौ, १३ बैशाख । आदिवासी जनजातिका अधिकार समावेश गरेर नयाँ संविधान ल्याउनुपर्ने माग गर्दै जनजाति नेताहरूले आजदेखि अनसन थालेका छन् । थरुहट आन्दोलनका लक्ष्मण थारु, खम्बुवान आन्दोलनका इन्द्रहाङ लिम्बु, ताम्सालिङ आन्दोलनका डिके तामाङआबद्ध सङ्घीय समाजवादी आन्दोलनको तत्वावधानमा नयाँ बानेश्वरस्थित संविधानसभा भवन अगाडि ऐतिहासिक पहिचानका आधारमा लिम्बुवान, खम्बुवान, ताम्सालिङ, थरुहट, मगरात, खसान र मिथिला स्वायत्त राज्यसहितको सङ्घीय संविधान जारी गर्नुपर्नेलगायतका २४ सूत्रीय माग राख्दै उनीहरूले अनसन सुरु गरेका हुन् । सङ्घीय समाजवादी आन्दोलनका संयोजक सञ्जुहाङ पालुङ्वाले अनसन आजदेखि शुक्रबारसम्म बस्ने जानकारी दिँदै आफ्नै स्वतन्त्र पहिचान र भूगोलसहित ऐतिहासिक बहुलराष्ट्रियताहरू सङ्घीय राज्यभित्र नयाँ स्वशासित र स्वायत्त राजनीतिक एकाई (राज्यहरू) को रूपमा ग्यारेन्टी गरिनुपर्ने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालका लागि नवनियुक्त भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तव आफ्नो कार्यकाल सम्हाल्न काठमाडौं आइपुगेका छन् । उनी शनिबार दिउसो ४ः ०० बजे

काठमाडौं । अन्तर–सरकारी वित्त व्यवस्थापन ऐन, २०७४ अनुसार स्थानीय तहले असार १० गतेभित्र नीति तथा कार्यक्रम र बजेट सार्वजनिक गरिसक्नुपर्छ

काठमाडौँ । भारतीय राजदूत नविन श्रीवास्तव आज काठमाडौंँ आउने भएका छन् । श्रीवास्तव आज अपरान्ह ४ बजे काठमाडौं आउन लागेका

काठमाडौं । नेकपा एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले पार्टी विभाजनका क्रममा एमालेमै बसेका १० स्थायी कमिटी सदस्यहरुलाई दासको संज्ञा दिएका