ऐतिहासिकस्थल कपिलवस्तुलाई राजधानी बनाउने पहल सुरु

१३ बैशाख २०६९, बुधबार १७:०९ मा प्रकाशित

कपिलवस्तु, १३ बैशाख । एतिहासिक स्थल कपिलवस्तुलाई राजधानी बनाउने पहल सुरु भएको छ । कपिलवस्तुको तौलिहवामा आयोजित एक कार्यक्रममा विश्वलाई चिनाउन गौतमबुद्धको जन्मस्थल कपिलवस्तुलाई अघि सार्नु पर्नेमा जोड दिएका छन् । मधेस मानव अधिकार गृहको सहयोगमा रिपोर्टस क्लब कपिलवस्तुले आयोजनामा भएको कपिलवस्तु राजधानी संभावन र चुनौति बिषयक सर्बपक्षिय संवाद कार्यक्रममा राजनीतिक दल तथा संचारकर्मीहरुले कपिलवस्तु राजधानी नै सबैको आकर्षण हुनु पर्नेमा जोड दिएका थिए । बिभिन्न राज्याको अवधारण आए पनि कपिलवस्तु विश्वले चिनेको एक धरोरहर भएकोले कपिलवस्तुलाई राजधानी बनाउन पहल गर्ने कानुन तथा न्याय मन्त्री बृजेश कुमार गुप्ताले बताउनुभयो । उहाँले ढिलै भए पनि गौतमबुद्धको जन्मस्थलसँग जोडिएर आएको कारण यो कपिलवस्तु राजधानी महत्वपुर्ण हुनेमा बताउनुुभयो । कपिलवस्तुलाई राजधानी बनाउने बिषयमा पहिले नै संबिधान सभामा कुरा उठि सकेको बताउँदै खासै गाह्रो नहुनेमा जोड दिनु भएको
थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

जनकपुरधाम । महोत्तरीको लोहरपट्टी नगरपालिका ७ भ्रमरपुराकी २६ वर्षीया सुजिता ठाकुर हत्या मुद्दामा उनका बुबासहित थप तीनजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको

सप्तरी । सप्तरीको छिन्नमस्ता गाउँपालिकास्थित प्रसिद्ध छिन्नमस्ता भगवती मन्दिरभित्र रहेको मूर्तिको चाँदीको मुकुट (मस्तक) हिजो साँझ चोरी भएको छ ।

काठमाडौं । साउन १५ गते आज नेपाली समाजमा खिर खाएर मनाइँदै छ । वर्षा ऋतुका बेला असार १५ गते दही,

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको