ऐतिहासिकस्थल कपिलवस्तुलाई राजधानी बनाउने पहल सुरु

१३ बैशाख २०६९, बुधबार १७:०९ मा प्रकाशित

कपिलवस्तु, १३ बैशाख । एतिहासिक स्थल कपिलवस्तुलाई राजधानी बनाउने पहल सुरु भएको छ । कपिलवस्तुको तौलिहवामा आयोजित एक कार्यक्रममा विश्वलाई चिनाउन गौतमबुद्धको जन्मस्थल कपिलवस्तुलाई अघि सार्नु पर्नेमा जोड दिएका छन् । मधेस मानव अधिकार गृहको सहयोगमा रिपोर्टस क्लब कपिलवस्तुले आयोजनामा भएको कपिलवस्तु राजधानी संभावन र चुनौति बिषयक सर्बपक्षिय संवाद कार्यक्रममा राजनीतिक दल तथा संचारकर्मीहरुले कपिलवस्तु राजधानी नै सबैको आकर्षण हुनु पर्नेमा जोड दिएका थिए । बिभिन्न राज्याको अवधारण आए पनि कपिलवस्तु विश्वले चिनेको एक धरोरहर भएकोले कपिलवस्तुलाई राजधानी बनाउन पहल गर्ने कानुन तथा न्याय मन्त्री बृजेश कुमार गुप्ताले बताउनुभयो । उहाँले ढिलै भए पनि गौतमबुद्धको जन्मस्थलसँग जोडिएर आएको कारण यो कपिलवस्तु राजधानी महत्वपुर्ण हुनेमा बताउनुुभयो । कपिलवस्तुलाई राजधानी बनाउने बिषयमा पहिले नै संबिधान सभामा कुरा उठि सकेको बताउँदै खासै गाह्रो नहुनेमा जोड दिनु भएको
थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो । तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

एक महिनाअघि वैदेशिक रोजगारीका क्रममा खाडी मुलुक दुबई पुगेका झापा, कमल गाउँपालिकाका चार युवा अलपत्र परेका छन् । स्थानीय दलालमार्फत

काठमाडौँ । काठमाडौँ उपत्यकामा निषेधाज्ञा १५ दिन थप भएको छ । मंगलवार उपत्यकाका तीनवटै जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीको बैठकले निषेधाज्ञा