म्याग्दीको मुख्य पर्यटकीय स्थल घोडेपानीमा विदेशी पर्यटकहरुको चहलपहल बढ्दो

१३ बैशाख २०६९, बुधबार १७:०७ मा प्रकाशित

म्याग्दी, १३ बैशाख । विश्वको उत्कृष्ट १० गन्तव्य भित्र पर्ने अन्नपुर्ण पदयात्रामार्ग अन्र्तगत पर्ने म्याग्दीको पर्यटकीय घोडेपानीमा पर्यटकहरुको चहलपहल बढ्न थालेको छ । २१ दिने अन्नपुर्ण परिक्रमा पदयात्रामार्ग अन्तर्गत घोडेपानी १७ देखि १९ औं दिनको सुन्दर गन्तव्य मानिन्छ । सुन्दर घोडेपानीको बसाईपछि अधिकांस पर्यटक हिमाली जिल्ला मुस्ताङतर्फसमेत जाने गरेका छन् । बसन्त ऋतुको सुरुवातसँगै घार गाविस अन्तरगत पर्ने घोडेपानीमा विभिन्न नाकाबाट पर्यटकहरुको आगमन हुन थालेपछि होटलहरु खचाखच भरिएको घोडेपानी होटल व्यवसायि समितिले जनाएको छ । समुन्दी सतहदेखी ३ हजार २ सय १० मिटरको उचाईमा अवस्थित पुनहिलमा मनोरम हिमश्रृखला, मगर जातीको संस्कृती र रहनसहन हेर्न सकिन्छ ।
घोडेपानीको पुनहिलमा शिषेश गरी वेल्जियम, इटली, जर्मन, ईजरायललगायतका मुलुकका पर्यटहरु बढी छन् । मगर समुदायको मात्र बस्ती रहेको घोडेपानीमा ४७ घरधुरी रहेकोमा प्राय सबैले नै पर्यटन ब्यवसाय गरि बसेका छन् । चार दशकअघि अन्नपुर्ण पदयात्रा मार्ग सुरु भएपछि बाटो हिड्ने पर्यटकका लागि चिया, नास्ता खुवाउन खुलेका साना होटलहरुमा बाह्य पर्यटकको आगमन बढ्न थालेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

डोटी । कोरोना भाइसको जोखिम कायमै रहेका बेला त्यसको बेवास्ता गर्दै सयौँ सुदूरपश्चिमेली काम खोज्नका लागि दिनहुँ भारत पस्न थालेका

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको