म्याग्दीको मुख्य पर्यटकीय स्थल घोडेपानीमा विदेशी पर्यटकहरुको चहलपहल बढ्दो

१३ बैशाख २०६९, बुधबार १७:०७ मा प्रकाशित

म्याग्दी, १३ बैशाख । विश्वको उत्कृष्ट १० गन्तव्य भित्र पर्ने अन्नपुर्ण पदयात्रामार्ग अन्र्तगत पर्ने म्याग्दीको पर्यटकीय घोडेपानीमा पर्यटकहरुको चहलपहल बढ्न थालेको छ । २१ दिने अन्नपुर्ण परिक्रमा पदयात्रामार्ग अन्तर्गत घोडेपानी १७ देखि १९ औं दिनको सुन्दर गन्तव्य मानिन्छ । सुन्दर घोडेपानीको बसाईपछि अधिकांस पर्यटक हिमाली जिल्ला मुस्ताङतर्फसमेत जाने गरेका छन् । बसन्त ऋतुको सुरुवातसँगै घार गाविस अन्तरगत पर्ने घोडेपानीमा विभिन्न नाकाबाट पर्यटकहरुको आगमन हुन थालेपछि होटलहरु खचाखच भरिएको घोडेपानी होटल व्यवसायि समितिले जनाएको छ । समुन्दी सतहदेखी ३ हजार २ सय १० मिटरको उचाईमा अवस्थित पुनहिलमा मनोरम हिमश्रृखला, मगर जातीको संस्कृती र रहनसहन हेर्न सकिन्छ ।
घोडेपानीको पुनहिलमा शिषेश गरी वेल्जियम, इटली, जर्मन, ईजरायललगायतका मुलुकका पर्यटहरु बढी छन् । मगर समुदायको मात्र बस्ती रहेको घोडेपानीमा ४७ घरधुरी रहेकोमा प्राय सबैले नै पर्यटन ब्यवसाय गरि बसेका छन् । चार दशकअघि अन्नपुर्ण पदयात्रा मार्ग सुरु भएपछि बाटो हिड्ने पर्यटकका लागि चिया, नास्ता खुवाउन खुलेका साना होटलहरुमा बाह्य पर्यटकको आगमन बढ्न थालेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड