जनजाति महासंघद्धारा ३ दिने नेपाल बन्दको घोषणा

१२ बैशाख २०६९, मंगलवार २३:४३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १२ बैशाख । आदिवासी जनजातिको मागलाई बेवास्ता गर्दै संविधान बनाउने प्रयास भएको भन्दै नेपाल आदिवासी जनजाति महासंघले तीन दिने नेपाल बन्दको घोषणा गरेको छ ।

महासंघका अध्यक्ष राजकुमार लेखीले मंगलबार जारी गरेको बिज्ञप्ति अनुसार यही वैशाख १५ देखि २० गतेसम्म आफुहरुले उठाएको मागका सम्बन्धमा पर्चा अपिल वितरण गर्ने, वैशाख २० देखि २९ गतेसम्म देशव्यापी विरोधसभा गरी यसका बिरुद्धमा लागेका नेताहरुको सम्बन्धमा भण्डाफोर अभियान चलाउने, वैशाख ३० गते मसाल जुलुस प्रदर्शन गर्ने, जेठ १, २ र ३ गते आमहडताल गर्ने, जेठ ५,६ र ७ गते आदिवासी जनजाति राष्ट्रिय राजनीतिक सम्मेलनगर्ने जेठ र जेठ ८देखि १४ गतेसम्म संविधानसभा भवन अगाडी निरन्तर धर्ना र घेराउ गर्ने उल्लेख गरिएको छ ।

प्रमुख दलहरुबीच सात प्रदेश सहितको संघीय संरचनामा सहमति भएको समाचार सार्वजनिक भएदेखि महासंघले दवावमूलक कार्यक्रमहरु सुरु गरेको हो । यसअघि उनीहरुले दलहरुको बैठकस्थल हात्तीबन रिसोर्टमा धर्ना दिने, प्रमुख दलका शीर्ष नेताहरुलाई ज्ञापनपत्र बुझाउने, मसाल जुलुस र मंगलबार तराई बन्दको आह्वान गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा गत २४ घण्टामा ७३६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । १९ हजार ५ सय ३९

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) नेपालले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको शपथ बदर गर्न माग गरेको छ । जसपा नेपालका

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सफतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट पेश भएको छ । प्रधानमन्त्री ओलीलाई शुक्रबार राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

प्रयागराज । भारतको उत्तर प्रदेशका प्रहरीहरु अहिले गङ्गा नदीका किनारामा बालुवाले अलिअलि छोपछाप पारिएका शवको अनुसन्धान गर्न खटिएको छ ।