प्रज्ञा प्रतिष्ठान खाली

२३ फाल्गुन २०७०, शुक्रबार ०६:०१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २३ फागुन । नेपाली साहित्यको विकास, विस्तार र संरक्षणका लागि गठित नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठान १५ माघदेखि नेतृत्वविहीन हुन पुगेको छ । नयाँ सरकार गठन हुनेबित्तिकै नेतृत्वका लागि विभिन्न साहित्यकारहरूको दौडधुप भने सुरु भइसकेको छ ।
चार वर्षअघि तत्कालीन  संस्कृतिमन्त्री मीनेन्द्र रिजालले नियुक्त गरेका कुलपति बैरागी काइँला, उपकुलपति गंगाप्रसाद उप्रेती, प्राज्ञ सदस्यहरू डा.महादेव अवस्थी, रामभरोस कापडी, बुँद राना, सुलोचना मानन्धर, डा.बेन्जु शर्मा, संगीता बर्माहरूको पदावधि सकिएपछि प्रज्ञा प्रतिष्ठान नेतृत्वविहीन हुन पुगेको हो । प्रतिष्ठानको नेतृत्व अहिले सदस्य–सचिव सनत रेग्मी र विष्णु प्रभातले सम्हालिरहेका छन् । दुई महिनापछि उनीहरूको पनि पदावधि समाप्त हुँदै छ ।
चारबर्से कार्यकालमा बैरागी काइँला नेतृत्वको प्रतिष्ठान पदाधिकारीले भने साहित्य, संगीत, नाटक क्षेत्रमा भने कुनै उल्लेख्य काम गर्न नसकेको गुनासो गर्नेहरू प्रशस्त छन् ।
लोकतान्त्रिक आन्दोलनमा सक्रिय सहभागी भएको र कुनै लाभको पद धारण नगरेको भनी नेपाली कांग्रेसले बैरागी काइँलालाई प्रतिष्ठानको कुलपति बनाएको थियो । उपकुलपतिमा भने एमाले निकट साहित्यकार गंगाप्रसाद उप्रेती नियुक्त भएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । दैनिक उपभोग्य तरकारी र फलफूलमा पनि हानिकारक विषादीको प्रयोग भएको पाइएको छ । खाद्य, प्रविधि तथा गुण नियन्त्रण

काठमाडौं । नेपाल विद्युत् प्राधिकरणले भारतीय ऊर्जा एक्सचेन्ज (आईएक्स) मार्केटमा प्रतिस्पर्धी दरमा खुद एक अर्ब ७२ करोड ३० लाख रुपैयाँको

डुम्रिबोटे (उदयपुर) । अविरलको वर्षासँगै आएको बाढीले सप्तकोसी नदीको बहाव गाउँतिर सोझिँदा बेलका नगरपालिका र बराह क्षेत्र नगरपालिका तीन वडाका

बागलुङ । वर्षाका बेला बागलुङवासीले धारोमा पानी आउछ कि आउँदैन भनेर आकाशतर्फ फर्केर निक्यौल गर्ने गर्छन् । वर्षातको समयमा बागलुङमा

आजको प्रमुख समाचार