झण्डै दुई करोडका भौतिक योजनाहरु निर्माण गरिने

१२ बैशाख २०६९, मंगलवार १७:२० मा प्रकाशित

धनगढी, १२ बैशाख । गरिवी निवारण कोषले यो वर्ष बैतडीका विभिन्न गाउ विकास समितीहरुमा झण्डै दुई करोड रुपैँया बराबरको भौतिक योजनाहरु निर्माण गर्ने वताएको छ । भौतीक योजना मध्ये कैलपाल र मेलौली गाविसमा ४८ लाख भन्दा वढीको लागतमा दुईटा लघु जलविद्युत, दुर्गाभवानी, देहिमाण्डौ, नागार्जुन, रोडीदेवल, कोटपेटरा, गाँजरी, सिलङ्गा, डिलासैनी, मठैराज र मल्लादेहि गरी ११ गाविसमा ९६ लाख ५९ हजारको लागतमा खानेपानी योजना निर्माण गर्ने लक्ष्य राखिएको कोषका जिल्ला कार्यप्रवन्धक बालकृष्ण विश्वकर्माले वताउनुभयो । त्यसै गरी गुरुखोला, दुर्गास्थान र थलाकाँडा गाविसमा २७ लाख ७० हजार भन्दा वढीको लागतमा ३ वटा विद्यालय भवन निर्माण गर्ने र मल्लादेहि, मठैराज र न्वालीमा २१ लाख ४६ हजारको लागतमा तीन वटा सिचाई योजना पनि निर्माण गर्ने लक्ष्यका साथ करीव २ करोड रुपैया निकासा भएको प्रवन्धक विश्वकर्माले वताउनुभयो । आय आर्जनका लागी जिल्लाका विभिन्न गाविसहरुमा ७५ वटा आय आर्जन समूहहरुमा तीन करोड रुपैया निकासा भएको अहाले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड