सल्यान सदरमुकाम खलङ्गामा खानेपानीका समस्या

१२ बैशाख २०६९, मंगलवार १७:१९ मा प्रकाशित

सल्यान, १२ बैशाख । गर्मी याम सुरभएसंगै सल्यान सदरमुकाम खलंगामा खानपानीको समस्या भएको छ । जिल्ला सदरमुकाम खलंगामा हरेक वर्ष गर्मीयाममा खानेपानीको समस्या हुने गरेको भए पनि समस्या समाधानको लागि कसैले ठोस पहल गर्न सकेको छैन । खानेपानी अभावका कारण खलंगामा पढ्न आएका विद्यार्थीहरुको पढाई समेत प्रभावित हुने गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय र नेपाली सेनाको क्याम्पहरुमा दुई घण्टा टाढाको दुरीमा रहेको शारदा नदीबाट पानी ल्याएर प्रयोग गर्न थालेको २ महिना भइसकेको छ । सातामा एकदिन नुहाउनका लागि शारदा खोलामा जानुपर्ने बाध्यता भएको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय सल्यानका प्रमुख विकास देवकोटाले बताउनुभयो । पानीको माग वढ्दै जान थालपछि १ दिन विराएर त्यहाँका नागरिकले पानी उपयोग गर्ने गरेका छन् । खलंगा र सेजवालटाकुरा गाविसमा मात्रै दैनिक ३ लाख ३६ हजार लिटर पानीको माग भएपनि पानीको समस्याले गर्दा दैनिक दुइ लाख लिटर मात्र पानीको आपुर्ति गर्न सकिएको संस्थाका अध्यक्ष पुर्णचन्द्र राइले वताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको