सल्यान सदरमुकाम खलङ्गामा खानेपानीका समस्या

१२ बैशाख २०६९, मंगलवार १७:१९ मा प्रकाशित

सल्यान, १२ बैशाख । गर्मी याम सुरभएसंगै सल्यान सदरमुकाम खलंगामा खानपानीको समस्या भएको छ । जिल्ला सदरमुकाम खलंगामा हरेक वर्ष गर्मीयाममा खानेपानीको समस्या हुने गरेको भए पनि समस्या समाधानको लागि कसैले ठोस पहल गर्न सकेको छैन । खानेपानी अभावका कारण खलंगामा पढ्न आएका विद्यार्थीहरुको पढाई समेत प्रभावित हुने गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय र नेपाली सेनाको क्याम्पहरुमा दुई घण्टा टाढाको दुरीमा रहेको शारदा नदीबाट पानी ल्याएर प्रयोग गर्न थालेको २ महिना भइसकेको छ । सातामा एकदिन नुहाउनका लागि शारदा खोलामा जानुपर्ने बाध्यता भएको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय सल्यानका प्रमुख विकास देवकोटाले बताउनुभयो । पानीको माग वढ्दै जान थालपछि १ दिन विराएर त्यहाँका नागरिकले पानी उपयोग गर्ने गरेका छन् । खलंगा र सेजवालटाकुरा गाविसमा मात्रै दैनिक ३ लाख ३६ हजार लिटर पानीको माग भएपनि पानीको समस्याले गर्दा दैनिक दुइ लाख लिटर मात्र पानीको आपुर्ति गर्न सकिएको संस्थाका अध्यक्ष पुर्णचन्द्र राइले वताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार