कालिञ्जोरका ९० वर्षका वृद्ध अझै पनि आफ्नै कमाईमा जीवन र परिवार चलाउदै

१२ बैशाख २०६९, मंगलवार १७:१२ मा प्रकाशित

सर्लाही, १२ बैशाख । सर्लाहीको कालिञ्जोर गाविस वडा नं. ८ चाकलटोलका मङ्गल ग्लान उमेरले ९० वर्ष पुगि सक्नुभएको छ । तर अझै पनि उहाँ आफ्नो काममा सक्रिय नै हुनुहुन्छ । ग्लानले आफ्नो पुरानो पेशा डोको बुन्ने काम गरेर आफ्नो
ज्यान मात्र होइन श्रीमतीको समेत पालनपोषण गरिरहनु भएको छ ।
२५ वर्षको उमेरदेखि बाँसको चोयाबाट डोकोलगायतका सामानहरु बनाउने पेशा गर्दै आउनुभएका ग्लानले अहिले पनि दिनमा तीन वटा डोको बुन्ने गरेको बताउनुहुन्छ । ३५ रुपैयाँ गोटामा बाँस किनेर त्यसबाट बन्ने तीन वटा डोको प्रतिगोटा ६० रुपैयाँमा बेच्ने गरेको र सय रुपैयाँ फाईदा लिने गरेको उहाँले जानकारी दिनुभयो ।
चार भाइ छोरा भएपनि तीन छोरा कामको सिलसिलामा बाहिर रहेका छन् भने गाउमा बस्ने साईंला छोरा पनि छुट्टै बस्ने भएकाले आफ्नै कमाइबाट जीवन चलाइरहेको उहाँले बताउनु भयो । कहिलकाहीं साह्रो–गाह्रो पर्दा भने साईंला छोराले हेरचाह गर्ने गरेको पनि उहाँले बताउनुभयो । एक धुर जमिन पनि नभएकाले ग्लानले ६५ वर्षदेखि डोको बुन्ने पेशाबाटै गुजारा चलाउदै आउनुभएको स्थानीय मनिष दाहालले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को संसदीय दलको नेतामा उपेन्द्र यादव चयन हुनुभएको छ । सो पार्टीले नेता नवराज सुवेदीको

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी

काठमाडौं । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष एवं सांसद भीम रावलले मिलेनियम च्यालेन्स कर्पोरेसन (एमसीसी) सम्झौता संशोधनपछि मात्र पारित गर्न माग गर्नुभएको