कालिञ्जोरका ९० वर्षका वृद्ध अझै पनि आफ्नै कमाईमा जीवन र परिवार चलाउदै

१२ बैशाख २०६९, मंगलवार १७:१२ मा प्रकाशित

सर्लाही, १२ बैशाख । सर्लाहीको कालिञ्जोर गाविस वडा नं. ८ चाकलटोलका मङ्गल ग्लान उमेरले ९० वर्ष पुगि सक्नुभएको छ । तर अझै पनि उहाँ आफ्नो काममा सक्रिय नै हुनुहुन्छ । ग्लानले आफ्नो पुरानो पेशा डोको बुन्ने काम गरेर आफ्नो
ज्यान मात्र होइन श्रीमतीको समेत पालनपोषण गरिरहनु भएको छ ।
२५ वर्षको उमेरदेखि बाँसको चोयाबाट डोकोलगायतका सामानहरु बनाउने पेशा गर्दै आउनुभएका ग्लानले अहिले पनि दिनमा तीन वटा डोको बुन्ने गरेको बताउनुहुन्छ । ३५ रुपैयाँ गोटामा बाँस किनेर त्यसबाट बन्ने तीन वटा डोको प्रतिगोटा ६० रुपैयाँमा बेच्ने गरेको र सय रुपैयाँ फाईदा लिने गरेको उहाँले जानकारी दिनुभयो ।
चार भाइ छोरा भएपनि तीन छोरा कामको सिलसिलामा बाहिर रहेका छन् भने गाउमा बस्ने साईंला छोरा पनि छुट्टै बस्ने भएकाले आफ्नै कमाइबाट जीवन चलाइरहेको उहाँले बताउनु भयो । कहिलकाहीं साह्रो–गाह्रो पर्दा भने साईंला छोराले हेरचाह गर्ने गरेको पनि उहाँले बताउनुभयो । एक धुर जमिन पनि नभएकाले ग्लानले ६५ वर्षदेखि डोको बुन्ने पेशाबाटै गुजारा चलाउदै आउनुभएको स्थानीय मनिष दाहालले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सपथविरुद्ध सर्वोच्चमा चार रिट दर्ता भएको छ । वैशाख ३१ गते प्रधानमन्त्री ओलीले

काठमाडौं । आज मदन-आश्रित स्मृति दिवस । २८ वर्ष अगाडि जेठ ३ गते भएको दासढुङ्गा दुर्घटनामा नेपाली कम्युनिष्ट आन्दोलनका अग्रजहरु

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सफतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट पेश भएको छ । प्रधानमन्त्री ओलीलाई शुक्रबार राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

काठमाडौं । पार्टी फुटको संघरमा पुगेपछि जनता समाजवादी पार्टीको दुवै पक्ष कार्यकारिणी समिति र संसदीय दलमा बहुमत देखाउन सक्रिय भएको