निःशुल्क वितरणको झुल बिक्रिका लागि बजारमा

११ बैशाख २०६९, सोमबार १८:०२ मा प्रकाशित

रौतहट, ११ बैशाख । गर्भवती तथा सुत्केरी महिलाहरुलाई जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयले निशुल्क वितरण गर्नु पर्ने औषधियुक्त मेडिकेटेड सुपानेट झुल बजारमा फेला परेको छ । बिक्री गर्न नपाउने सुपानेट झुल जनस्वास्थ्यका कर्मचारीले बिक्री गरेको किन्ने व्यापारीहरुले बताएका छन । कालाजार फैलिन सक्ने क्षेत्रमा गैर सरकारी तथा नेपाल सरकारको संयुक्त पहलमा रौतहटका ११ गाविसमा निशुल्क झुलको वितरण कार्यक्रम रहेको छ । रौतहटको कालाजार प्रभावित गाविसका गर्भवती जाँच गराउन स्वास्थ्य संस्थामा आउने महिलाहरुलाई निशुल्क वितरण गर्नका लागि नेपाल सरकारले जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय रौतहटलाई पठाएको मेडिकेटेड सुपानेट झुल गौर बजारका विभिन्न कपडा तथा औषधि पसलहरुमा प्रति गोटा १२ सय रुपैयाँमा बिक्री भइरहेको छ । गर्भवती महिलाहरु स्वास्थ्य संस्थामा जचाउन आउनेलाई एक थान मेडिकेटेड झुल वितरण गर्नका लागि नेपाल सरकार स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालय तथा गैर सरकारी सस्था जानकी महिला जागरण समाज धनुषाबाट दुई महिना अघि सातहजार चार सय थान सुपानेट झुल जनस्वास्थ्य कार्यालय गौरमा पठाएको थियो । अस्पतालकै कर्मचारीको मिलोमतोमा चार बोरा झुल स्थानीय पसलमा बिक्री गरी गोदामबाट झुल चोरी भएको बताइएको हो । एक महिनाअघि झुल चोरी भएको फाँटका प्रमुख चौधरीले बताउदै आए पनि जनस्वास्थ्य प्रमुख डा. अखलेश्वर सिहले चोरीको बिषयमा आफुलाइ कुनै जानकारी नभएको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । साउन १५ गते आज नेपाली समाजमा खिर खाएर मनाइँदै छ । वर्षा ऋतुका बेला असार १५ गते दही,

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको

काठमाडौं । सिन्धुलीगढीमा नेपाली सेनाले शुरु गरेको युद्ध सङ्ग्रहालयको निर्माण सम्पन्न भएको छ । युद्ध सङ्ग्रहालयको आज राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

काठमाडौं । चितवनमा दैनिक पाँच हजार रुपैयाँ दिएर यौन धन्दामा लगाइएका १० जनाको उद्धार गरिएको छ । प्रहरीका अनुसार चितवनको