विकासको लागि सरकारी बाटो हेर्नुभन्दा आफै काम गर्दा छिटो हुने

१० बैशाख २०६९, आईतवार १८:५४ मा प्रकाशित

स्यागजा, १० बैशाख । स्याङ्जको कुवाकोट गाँउ विकास समिती ८ बेल्डाँडाका स्थानियले आफ्नै लगानीमा गाँउमा मोटर पु¥याएका छन् । बेल्डाडाँका स्थानिय बासिन्दाले आफ्नै श्रमदानमा करिब ५० हजार लागतमा करादी चौघेरा ग्रामिण कच्चि सडकबाट गाँउसम्म करिब एक किलोमिटर मोटरबाटो बनाएका हुन् । बिरामीलाई तत्काल अस्पताल तथा बजारबाट सामान ल्याउन तथा गाँउमा उत्पादित कृषिजन्य सामान बजारसम्म पु¥याउनका लागि सडकसम्म पुग्न धेरै समय लाग्ने भएकोले आफ्नै लगानिमा मोटरबाटो खनिएको स्थानीय शिक्षक तुलसीराम भण्डारीले बताउनुभयो । कफि, तरकारी खेती तथा अमरीसो खेतीमा निकै चर्चा कमाएको बेल्डाँडाका कृषकहरु सरकारको मुख ताक्नु भन्दा आफै नै काम गर्ने गरेको स्थानीय किसानहरुको भनाइ छ । अब उनीहरुले चाँडै गाउँमा खानेपानीको सुविधा पनि ल्याउने बताएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड