विकासको लागि सरकारी बाटो हेर्नुभन्दा आफै काम गर्दा छिटो हुने

१० बैशाख २०६९, आईतवार १८:५४ मा प्रकाशित

स्यागजा, १० बैशाख । स्याङ्जको कुवाकोट गाँउ विकास समिती ८ बेल्डाँडाका स्थानियले आफ्नै लगानीमा गाँउमा मोटर पु¥याएका छन् । बेल्डाडाँका स्थानिय बासिन्दाले आफ्नै श्रमदानमा करिब ५० हजार लागतमा करादी चौघेरा ग्रामिण कच्चि सडकबाट गाँउसम्म करिब एक किलोमिटर मोटरबाटो बनाएका हुन् । बिरामीलाई तत्काल अस्पताल तथा बजारबाट सामान ल्याउन तथा गाँउमा उत्पादित कृषिजन्य सामान बजारसम्म पु¥याउनका लागि सडकसम्म पुग्न धेरै समय लाग्ने भएकोले आफ्नै लगानिमा मोटरबाटो खनिएको स्थानीय शिक्षक तुलसीराम भण्डारीले बताउनुभयो । कफि, तरकारी खेती तथा अमरीसो खेतीमा निकै चर्चा कमाएको बेल्डाँडाका कृषकहरु सरकारको मुख ताक्नु भन्दा आफै नै काम गर्ने गरेको स्थानीय किसानहरुको भनाइ छ । अब उनीहरुले चाँडै गाउँमा खानेपानीको सुविधा पनि ल्याउने बताएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको

काठमाडौँ। नेपालको ऊर्जा क्षेत्रको विकासका लागि एकपछि अर्को लगानी गर्दै आएको कर्मचारी सञ्चयकोषले तामाकोशी पाँचौँमा १२ अर्ब रुपैयाँ ऋण उपलब्ध

पूर्वी नाका काँकडभिट्टाबाट बङ्गलादेश निर्यात हुने सामानको तुलनामा बढी आयात भएको मेची भन्सार कार्यालयको तथ्याङ्कले देखाएको छ । आर्थिक वर्ष

काठमाडौं । महालेखा परीक्षकको ५८औं वार्षिक प्रतिवेदन सदनमा पेस गर्नुपर्ने समयमा आएर बल्ल ५७औं प्रतिवेदन प्रतिनिधि सभामा पेस भएको छ