संविधानमा उत्पीडित वर्गको पहिचान हुने प्रधानमन्त्रीको भनाइ

१० बैशाख २०६९, आईतवार १८:५२ मा प्रकाशित

कठमाडौ १० बैशाख । प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईले शेर्पासहित शोषित उत्पीडित वर्गको पहिचान प्रतिविम्बित हुने गरी संविधान लेखिने प्रतिवद्धता व्यक्त गर्नुभएको छ । सगरमाथा आरोहण गर्ने प्रथम नेपाली महिला पासाङ्ल्हामु शेर्पाको १९औँ स्मृति दिवसमा पासाङ्ल्हामु पर्वतारोहण प्रतिष्ठानले आज काठमाण्डूमा गरेको स्मृतिसभामा उहाँले सबै जातजातिको प्रतिनिधित्व हुनेगरी समावेशी संविधान बनाइने बताउनुभयो । पासाङल्हामुले विश्वको सर्वोच्च शिखर चुमेर नेपाल र नेपालीकोे प्रतिष्ठा एवम् गरिमा बढाएको चर्चा गर्दै प्रधानमन्त्री डा भट्टराईले अद्वितीय साहसकी धनी शेर्पाको योगदानलाई चिरस्मरणीय बनाउन प्रतिष्ठानले सञ्चालन गर्ने हरेक गतिविधिमा सरकारले सक्दो सहयोग गर्ने बताउनुभयो । प्रतिष्ठानका अध्यक्ष कृपासुर शेर्पा, प्रतिष्ठानका संस्थापक अध्यक्ष दमननाथ ढुङ्गानालगायतले पर्वतारोही शेर्पा नेपाली मात्र नभई विश्वका सबै महिलाका लागि ऊर्जा र प्रेरणाका स्रोत भएको बताउनुभयो । सगरमाथाको सफल आरोहण गरेर आधार शिविर फर्कने क्रममा २०५० साल वैशाख १० गते हिमपहिरोमा परेर पासाङ्ल्हामुको निधन भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी

काठमाडौं । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष एवं सांसद भीम रावलले मिलेनियम च्यालेन्स कर्पोरेसन (एमसीसी) सम्झौता संशोधनपछि मात्र पारित गर्न माग गर्नुभएको

काठमाडौँ । बझाङकी हेवन उपाध्याय ‘खामोशी विथ लाइफ’को अन्तर्राष्ट्रिय विजेता बनेकी छिन् । बहिरा व्यक्तिहरूको सीप, क्षमता र कौशलता प्रदर्शन

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।