चैत महिनामा १३० वटा महिला हिंसाका घटना भएको तथ्यांक

१० बैशाख २०६९, आईतवार १८:४७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १० बैशाख । ओरेक नेपालले अभिलेखिकरण गरेका तथा विभिन्न राष्ट्रिय पत्रपत्रीकाहरुबाट प्राप्त तथ्यांकका आधारमा चैत्र महिनामा १३० जना महिलाहरुमाथि हिंसा भएको छ । ओरेक नेपालले आज विज्ञप्तिमाफर्त सार्वजनिक गरेको यो महिनाको तथ्यांकअनुसार सबैभन्दा बढी महिलाहरुमाथि घरेलु हिंसा भएको छ । साथै चैत महिनामा मात्र १९ जना महिलाहरुको हत्या भएको मासिक प्रतिवदेनमा उल्लेख छ । ती मध्ये श्रीमान्द्वारा ८ जना, परिवारका सदस्यहरु मिलेर ५, समाजका व्यक्तिहरुबाट ४ जना र प्रेमी भनिएका व्यक्तिबाट १ जना र अपरिचित व्यक्तिबाट १ जनाको हत्या भएको छ । त्यस्तै ६ जना महिलाहरुलाई बोक्सीको आरोप लगाइएको छ भने ६ जनालाई बलात्कर भएको र त्यसमध्ये एकजनालाई प्रहरीले नै बलात्कार गरेको पनि प्रतिवेदनले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको

काठमाडौं । सिन्धुलीगढीमा नेपाली सेनाले शुरु गरेको युद्ध सङ्ग्रहालयको निर्माण सम्पन्न भएको छ । युद्ध सङ्ग्रहालयको आज राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

काठमाडौं । चितवनमा दैनिक पाँच हजार रुपैयाँ दिएर यौन धन्दामा लगाइएका १० जनाको उद्धार गरिएको छ । प्रहरीका अनुसार चितवनको

काठमाडौं । पूर्वसभामुख कृष्णबहादुर महराले उच्च अदालतबाट पनि सफाइ पाएका छन् । जवर्जस्ती करणी उद्योग मुद्दामा अदालतले सफाइ दिएको हो