चैत महिनामा १३० वटा महिला हिंसाका घटना भएको तथ्यांक

१० बैशाख २०६९, आईतवार १८:४७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १० बैशाख । ओरेक नेपालले अभिलेखिकरण गरेका तथा विभिन्न राष्ट्रिय पत्रपत्रीकाहरुबाट प्राप्त तथ्यांकका आधारमा चैत्र महिनामा १३० जना महिलाहरुमाथि हिंसा भएको छ । ओरेक नेपालले आज विज्ञप्तिमाफर्त सार्वजनिक गरेको यो महिनाको तथ्यांकअनुसार सबैभन्दा बढी महिलाहरुमाथि घरेलु हिंसा भएको छ । साथै चैत महिनामा मात्र १९ जना महिलाहरुको हत्या भएको मासिक प्रतिवदेनमा उल्लेख छ । ती मध्ये श्रीमान्द्वारा ८ जना, परिवारका सदस्यहरु मिलेर ५, समाजका व्यक्तिहरुबाट ४ जना र प्रेमी भनिएका व्यक्तिबाट १ जना र अपरिचित व्यक्तिबाट १ जनाको हत्या भएको छ । त्यस्तै ६ जना महिलाहरुलाई बोक्सीको आरोप लगाइएको छ भने ६ जनालाई बलात्कर भएको र त्यसमध्ये एकजनालाई प्रहरीले नै बलात्कार गरेको पनि प्रतिवेदनले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

सिओल । बलात्कारपछि हत्या गरिएकी बैतडीकी भागरथी भट्टको परिवारलाई सुदूरपश्चिम समाज कोरियाले रु दुई लाख ८३ हजार ५०० आर्थिक सहयोग

धादिङ । एक्स्काभेटरको ठक्करबाट घाइते भएकी एक महिलालाई चालकले जिउँदै पुरिदिएका छन् । त्रिपुरासुन्दरी १ सल्यानटारको खोल्सी जिपजिपेमा सडक निर्माणका

विसं २०७८ मा तीन दशैँ परेको छ । यो वर्ष चैत्र शुक्ल पक्षमा पर्ने दुई वटा चैते दशैँ परेको छ

डोटी । जिल्लामा एघार प्रतिशत किशोरी उमेर नपुग्दै गर्भवती हुने गरेको पाइएको छ । जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयको तत्थ्याङ्कअनुसार जिल्लाभरका स्वास्थ्य