चैत महिनामा १३० वटा महिला हिंसाका घटना भएको तथ्यांक

१० बैशाख २०६९, आईतवार १८:४७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १० बैशाख । ओरेक नेपालले अभिलेखिकरण गरेका तथा विभिन्न राष्ट्रिय पत्रपत्रीकाहरुबाट प्राप्त तथ्यांकका आधारमा चैत्र महिनामा १३० जना महिलाहरुमाथि हिंसा भएको छ । ओरेक नेपालले आज विज्ञप्तिमाफर्त सार्वजनिक गरेको यो महिनाको तथ्यांकअनुसार सबैभन्दा बढी महिलाहरुमाथि घरेलु हिंसा भएको छ । साथै चैत महिनामा मात्र १९ जना महिलाहरुको हत्या भएको मासिक प्रतिवदेनमा उल्लेख छ । ती मध्ये श्रीमान्द्वारा ८ जना, परिवारका सदस्यहरु मिलेर ५, समाजका व्यक्तिहरुबाट ४ जना र प्रेमी भनिएका व्यक्तिबाट १ जना र अपरिचित व्यक्तिबाट १ जनाको हत्या भएको छ । त्यस्तै ६ जना महिलाहरुलाई बोक्सीको आरोप लगाइएको छ भने ६ जनालाई बलात्कर भएको र त्यसमध्ये एकजनालाई प्रहरीले नै बलात्कार गरेको पनि प्रतिवेदनले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । काठमाडौँस्थित अमेरिकी दूतावासले आफ्ना कर्मचारीलाई निवासबाहिर ननिस्कन निर्देशन दिएको छ । नेपाल सरकारले चैत १६ देखि लकडाउन घोषणापछि

विर्तामोड । मेचीनगरमा इन्टरनेट र टेलिफोनको तार चोरी गरेको आरोपमा एक किशोरसहित दुई व्यक्ति पक्राउ परेका छन् । मेचीनगर नगरपालिका–७

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपाल, भीम रावल, घनश्याम भुसाल र सुरेन्द्र पाण्डेले दर्ता गराउनुभएको रिट निवेदनमा सर्वोच्च अदालतले

काठमाडौँ । काठमाडौँ उपत्यकामा वैशाख १६ गतेदेखि निषेधाज्ञा जारी गरिने भएको छ । सोमबार बिहान काठमाडौँ, ललितपुर र भक्तपुरका प्रशासनबिच