मुस्लिम समुदायको माग बेवास्ता गरेर संविधान जारी नहुने माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डको भनाइ

१० बैशाख २०६९, आईतवार १८:४५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १० बैशाख । एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले नेपालका मुस्लिम समुदायलाई बेवास्ता गरेर नयाँ संविधान जारी नहुने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्नुभएको छ । सिंहदरबारस्थित व्यवस्थापिका संसद् भवन परिसरमा राष्ट्रिय मुस्लिम सङ्घर्ष गठबन्धनका पदाधिकारीले आज बुझाएको ज्ञापनपत्र बुझ्दै अध्यक्ष प्रचण्डले नयाँ सविधानमा मुस्लिम समुदायको हक अधिकार र पहिचानको सुनिश्चितता गरिने बताउनु भएको छ । शान्ति, समृद्धि र अग्रगमनको पक्षमा सधँै क्रियाशील नेपाली मुस्लिम समुदायले मुलुकमा परिवर्तनका लागि भएको प्रत्येक आन्दोलनमा बलिदान दिएको स्मरण गराउँदै ज्ञापनपत्रमा मुस्लिम समुदाय समयमै जनतालाई प्रिय हुने संविधान जारी होस् भन्ने पक्षमा रहेको उल्लेख गरिएको छ । संविधानमा मुस्लिम समुदायको पृथक पहिचान सुनिश्चित गर्न, संवैधानिक मुस्लिम आयोग गठन गर्न, मौलिक हकअन्तर्गत महिला र दलित अधिकारसँगै मुस्लिम अधिकार उल्लेख गर्न तथा राज्य पुनःसंरचनामा मुस्लिम पहिचानसहितको सङ्घीयताको व्यवस्था मिलाउन ज्ञापनपत्रमा माग गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बुटवल । गत शुक्रबारबाट सम्पर्कविहीन भएकी लुम्बिनी प्रदेशसभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वलीको अदृष्य स्थानबाटै प्रेस विज्ञप्ति बाहिर आएको छ ।

जनकपुरधाम । महोत्तरीको लोहरपट्टी नगरपालिका ७ भ्रमरपुराकी २६ वर्षीया सुजिता ठाकुर हत्या मुद्दामा उनका बुबासहित थप तीनजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको

काठमाडौं । दार्चुलाको महाकाली नदीमा व्यास गाउँपालिका–२ का जयसिंह धामी बेपत्ता भएको घटनालाई लिएर युवा संघले काठमाडौंस्थित भारतीय राजदूतावासको कार्यालय

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डका कारण देशमा राजनीतिक संकट उत्पन्न भएको आरोप