मुस्लिम समुदायको माग बेवास्ता गरेर संविधान जारी नहुने माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डको भनाइ

१० बैशाख २०६९, आईतवार १८:४५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १० बैशाख । एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले नेपालका मुस्लिम समुदायलाई बेवास्ता गरेर नयाँ संविधान जारी नहुने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्नुभएको छ । सिंहदरबारस्थित व्यवस्थापिका संसद् भवन परिसरमा राष्ट्रिय मुस्लिम सङ्घर्ष गठबन्धनका पदाधिकारीले आज बुझाएको ज्ञापनपत्र बुझ्दै अध्यक्ष प्रचण्डले नयाँ सविधानमा मुस्लिम समुदायको हक अधिकार र पहिचानको सुनिश्चितता गरिने बताउनु भएको छ । शान्ति, समृद्धि र अग्रगमनको पक्षमा सधँै क्रियाशील नेपाली मुस्लिम समुदायले मुलुकमा परिवर्तनका लागि भएको प्रत्येक आन्दोलनमा बलिदान दिएको स्मरण गराउँदै ज्ञापनपत्रमा मुस्लिम समुदाय समयमै जनतालाई प्रिय हुने संविधान जारी होस् भन्ने पक्षमा रहेको उल्लेख गरिएको छ । संविधानमा मुस्लिम समुदायको पृथक पहिचान सुनिश्चित गर्न, संवैधानिक मुस्लिम आयोग गठन गर्न, मौलिक हकअन्तर्गत महिला र दलित अधिकारसँगै मुस्लिम अधिकार उल्लेख गर्न तथा राज्य पुनःसंरचनामा मुस्लिम पहिचानसहितको सङ्घीयताको व्यवस्था मिलाउन ज्ञापनपत्रमा माग गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

इजराइल र प्यलोस्टाइनको हमास समुहबिचको पछिल्लो भिडन्तमा ज्यान गुमाउनेको संख्या १ सय २६ पुगेको छ । गत सोमवार पश्चिम किनारामा

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।