दलीय सहमति नभए मतदानबाट निर्णय हुन्छ: माओबादी नेता देव गुरुङ

९ बैशाख २०६९, शनिबार १९:२८ मा प्रकाशित

चितवन, ९ वैशाख । एकीकृत नेकपा माओवादी बिद्रोही बैद्य समुहका नेता देव गुरुङले दलहरुले राजनीतिक सहमति जुटाउन नसके संविधान सभामा मतदानमा जाने एक मात्र विकल्प रहेको बताएका छन्। नेता गुरुङले भने, ‘दलीय सहमति महत्वपूर्ण हो तर सहमति भएन भने मतदानबाट भए पनि निर्णय हुन्छन्।’ नेता गुरुङले बाह्रबुँदे सहमति, शान्ति सम्झौता हुँदै विभिन्न विवाद र विषय सहमतिको आधारमा भैरहेको जिकिर गर्दै उनले राज्यपुनर्संरचना र शासकीय स्वरुपबारे पनि दलहरु सहमति गर्न सफल हुने बताए । तर सहमति नजुटे मतदान नै अन्तिम विकल्प हुने नेता गुरुङको भनाइ थियो ।

नेता गुरुङले पार्टीको संस्थापन पक्षले जनचाहनाअनुसारको निर्णय गर्न नसकेको भन्दै वैद्य समूह दरबारबाट सञ्चालित भएको भनेर अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले लगाएको आरोप निराधार रहेको बताए । उहाँहरु संस्थापन पक्षको गतिविधिले बरु त्यस्तो देखाउँछ, आरोपमात्र लगाएर हुँदैन गुरुङले संचारकर्मिहरुलाई भने गुरुङले

गुरुङले सेनासमायोजन र लडाकुहरुको सम्बन्धमा संस्थापन पक्षले पार्टी निर्णयविपरीत गरेको निर्णय चित्तबुझ्दो नभएकोले आफुहरु विरोधमै उत्रन वाध्य भएको बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस

म्याग्दी । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिका–४ का विभिन्न स्थानमा पहिराका कारण ६ परिवार विस्थापित भएका छन् । छिपछिपेमा पाँच र महभिरमा

काठमाडौँ । निर्वाचन आयोगले नेपाल सरकारबाट तोकिएको आउँदो मङ्सिर ४ गते हुने सङ्घीय र प्रदेशसभा सदस्यको निर्वाचन एकै चरणमा सम्पन्न