बोष्टनमा जीबिएनसीले विविध कार्यक्रम गरी नयाँ वर्ष मनायो

८ बैशाख २०६९, शुक्रबार १८:५५ मा प्रकाशित

बोस्टन । नयाँ वर्ष २०६९ सालको अवसरमा अमेरिकामा रहेका नेपालीहरुले विभिन्न कार्यक्रम गरेका छन् । यसै क्रममा बोष्टनमा रहेका नेपालीहरुको स्थानीय सामुदायिक संस्था ग्रेटर बोस्टन नेपाली कम्युनिटी (जीबिएनसी)ले पनि शुभकामना साँझ आयोजना गरी नयाँ वर्ष मनाएको छ ।

गत शनिबार आयोजित कार्यक्रममा बोष्टनमा विभिन्न पेशा, व्यवसायमा आवद्ध रहेका विभिन्न नेपालीहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

नेपाली राष्ट्र गानबाट सुरु भएको कार्यक्रम संस्थाका अध्यक्ष लीला राउतको सभापतित्वमा भएको थियो । पहिलो चरणको छोटो सक्षिप्त औपचारिक कार्यक्रमको प्रमुख आतिथ्यता लोक गायक एवं मेरिल्याण्ड र पेन्सिल भेनिया राज्यका लागि अवैतनिक वाणिज्यदूत प्रेमराजा महतले गर्नुभएको थियो । कार्यक्रम संस्थाका महासचिब राम थापाले संचालन गर्नु भएको थियो ।

त्यसपछि सांस्कृतिक कार्यक्रम नबिन बस्नेतज्युलाई माइक्रोफोन हस्तान्तरण गर्नु भएको थियो । औपचारिक कार्यक्रममा संस्थाका उपाध्यक्ष मिलन गुरुङले अतिथि एवं सहभागीहरुलाई स्वागत गर्नुभएको थियो ।

छोटो औपचारिक कार्यक्रम पछि आरम्भ भएको संस्कृतिक कार्यक्रम नबिन बस्नेतले संचालन गर्नु भएको थियो । कार्यक्रममा विभिन्न कविताहरु, नृत्यहरु तथा समुधुर गीतहरु प्रस्तुत भएका थिए । कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि एवं लोकगायक प्रेमराजा महतले आफ्ना विभिन्न गीत प्रस्तुत गरेर सहभागीहरुलाई भरपुर मनोरंजन दिलाएका थिए ।

यसैगरी गायक रोशन गुरुङ र गायिका गोमा योन्जन (गुरुङ)को प्रस्तुतिले पनि थप मनोरन्जन प्रदान गरेको थियो । कार्यक्रममा स्थानीय प्रतिभाशाली बालबालिका र किशोर किशोरीहरुको नृत्य प्रस्तुत गरेका थिए ।

त्यस्तै संस्थाका पूर्व अध्यक्ष उत्सव गुरुङ र जेनी लालचनको नृत्य प्रस्तुती पनि उत्तिकै आकर्षक थियो ।

कार्यक्रममा विभिन्न क्षेत्रबाट संस्थालाई सहयोग गर्ने व्यक्तित्वहरुलाई सम्मान गरिएको थियो । संस्थाका मिडिया डाइरेक्टर भक्त गुरुङले जारी गरेको विज्ञप्तिका अनुसार संस्थाका अध्यक्ष लीला राउतले सम्पूर्ण जात जाति, भेषभूषा, भाषाभाषीको उचित सम्मान हुनुपर्ने र सबै चन्द्र र सुर्य अंकित झन्डामुनि गोलबद्ध भै लाग्नुपर्ने भन्दै संस्थालाई बलियो बनाउनु पर्नेमा जोड दिनु भयो- ‘संविधान निर्माणका लागि संघीयताको विषयमा बहस भै रहेका बेला अध्यक्ष राउतले भन्नुभयो- ‘जातीय संघीयताले गृहयुद्ध निम्त्याउने खतरा आउँछ, तसर्थ हामी प्रवासमा बसेका सबै नेपालीले यसतर्फ ध्यान दिनुपर्छ । हाम्रो पहिचान भनेको सर्वप्रथम नेपाली नै हो तब मात्र हामी अरु हौँ ।’

यसैगरी संस्थाका सचिव बिष्णुमणि आचार्यले सहभागी सबैलाई धन्यबाद व्यक्त गर्नु भएको थियो । बोष्टन अमेरिकामा धेरै नेपाली बसोबास गर्ने शहरमध्ये एक हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

न्यूयोर्क । न्युयोर्क राज्य संसदमा नेपाली मूलकी सराहना श्रेष्ठले उम्मेदवारी घोषणा गरेकी छिन् । सराहनाले न्युयोर्क राज्य संसदको तल्लो सदनमा

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट

काठमाडौं । न्यूयोर्क राज्य संसदको चुनावमा पहिलो पटक नेपाली मूलकी एक युवती सांसद बन्ने सम्भावना बढेको छ । नेपाली मुलकी