आदिवासीका अधिकार सुनिश्चितता लागि प्रयास गर्ने काङ्ग्रेस सभापति कोइरालाको आश्वासन

८ बैशाख २०६९, शुक्रबार १५:१५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ८ बैशाख । आदिवासी जनजाति महासङ्घले नयाँ संविधानमा आदिवासी जनजातिको विभिन्न अधिकारको सुनिश्चितको माग गर्दै नेपाली काँग्रेसका सभापति सुशील कोइरालालाई आज सातबुँदे ज्ञापनपत्र बुझाएको छ । ज्ञापनपत्र बुझ्दै सभापति कोइरालाले ज्ञापनपत्रमा उल्लेख भएका मागमध्ये धेरै माग सम्बोधनका लागि विभिन्न दलका नेतृत्वसँग छलफल भइरहेको जानकारी दिँदै त्यसका लागि आफूले सक्दो प्रयास गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्नुभयो । ज्ञापनपत्रमा जातीय पहिचानसहितको सङ्घीयता निर्माण गर्नुपर्ने, निर्धारित समयमा संविधान जारी गर्नुपर्ने, सङ्क्षिप्त संविधान स्वीकार्य नहुने, सीमान्तकृत र अल्पसङ्ख्यक जातिको  सामाजिक र आर्थिक विकासका लागि सरकार संवेदनशील हुनुपर्नेलगायत उल्लेख गरिएको छ । महासङ्घका अध्यक्ष राजकुमार लेखीले सदीयाँैदेखि नेपालमा बसोवास गर्दै आएका आदिवासी जनजातिको अधिकारलाई सरकारले संरक्षण गरी उनीहरुलाई राज्यको मूलप्रवाहमा ल्याउन आवश्यक रहेको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा नेपालमा ८२०३ जना कोरोना भाइरस संक्रमित भएका छन् । २०९७९ जनाको पीसीआर र एन्टीजेन परीक्षणमा

तल्लो डोल्पा । तल्लो डोल्पाअन्तर्गत पर्ने मुड्केचुला गाउँपालिकाले एकै पटक तीनवटा मोवाइल टावर सञ्चालनमा ल्याएको छ । लामो समयदेखि सञ्चार

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टीले केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिको बैठक बोलाएको छ । अध्यक्षद्वय महन्थ ठाकुर र उपेन्द्र यादवबीच समझदारी भएपछि

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पद तथा गोपनीयताको शपथ पुनः लिनु नपर्ने भएको छ । प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशम्शेर जबराको एकल