आफ्नै लगानीमा बनाए जब्दीका किसानले दुई किलोमिटर कृषि सडक

७ बैशाख २०६९, बिहीबार १९:०० मा प्रकाशित

सर्लाही, ७ बैशाख । सर्लाहीको जब्दी गाविस वडा नं. ९ का किसानले आफ्नै लगानीमा दुई किलोमिटर बरारबरको कृषि सडक निर्माण गरेका छन् । सडक निर्माणका लागि १५ जना किसानले नम्बरी जमिन दिएर तथा सम्बन्धित सबै किसानले प्रतिकठ्ठा एक सय रुपैयाँका दरले रकम जम्मा गरेर कृषि सडक बनाएका हुन् । संकलित रकमबाट डोजर लगाएर ९ फिट चौडाइ भएको कृषि सडक निर्माण गरिएको नयाँ सडक निर्माण समितिका संयोजक श्याम शिवाकोटीले जानकारी दिनुभयो । जब्दी वडा नं. ९ स्थित गढीचौरमा बनाइएको उत्तर–दक्षिण कृषि सडकले स्थानीय करिब दुई
सय घरधुरीका किसानका पाँच सय ५० कठ्ठा खेतबारीमा खेती गर्न सहज हुने भएको उहाँले बताउनु भयो । सडक नहँुदा पाकेको बाली ओसार्न तथा खेतमा पानी लगाउन अप्ठ्यारो हुने गरेकोमा अब भने सजिलो हुने भएको भन्दै किसानहरु खुशी भएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको

काठमाडौँ। नेपालको ऊर्जा क्षेत्रको विकासका लागि एकपछि अर्को लगानी गर्दै आएको कर्मचारी सञ्चयकोषले तामाकोशी पाँचौँमा १२ अर्ब रुपैयाँ ऋण उपलब्ध