आफ्नै लगानीमा बनाए जब्दीका किसानले दुई किलोमिटर कृषि सडक

७ बैशाख २०६९, बिहीबार १९:०० मा प्रकाशित

सर्लाही, ७ बैशाख । सर्लाहीको जब्दी गाविस वडा नं. ९ का किसानले आफ्नै लगानीमा दुई किलोमिटर बरारबरको कृषि सडक निर्माण गरेका छन् । सडक निर्माणका लागि १५ जना किसानले नम्बरी जमिन दिएर तथा सम्बन्धित सबै किसानले प्रतिकठ्ठा एक सय रुपैयाँका दरले रकम जम्मा गरेर कृषि सडक बनाएका हुन् । संकलित रकमबाट डोजर लगाएर ९ फिट चौडाइ भएको कृषि सडक निर्माण गरिएको नयाँ सडक निर्माण समितिका संयोजक श्याम शिवाकोटीले जानकारी दिनुभयो । जब्दी वडा नं. ९ स्थित गढीचौरमा बनाइएको उत्तर–दक्षिण कृषि सडकले स्थानीय करिब दुई
सय घरधुरीका किसानका पाँच सय ५० कठ्ठा खेतबारीमा खेती गर्न सहज हुने भएको उहाँले बताउनु भयो । सडक नहँुदा पाकेको बाली ओसार्न तथा खेतमा पानी लगाउन अप्ठ्यारो हुने गरेकोमा अब भने सजिलो हुने भएको भन्दै किसानहरु खुशी भएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला दुई सय ले बढेर रु ९७ हजार एक सय तोकिएको छ

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला रु ९५ हजार ६०० तोकिएको छ । अघिल्लो दिन प्रतितोला रु

पर्सा । पालको मुख्य प्रवेशद्वार र देशकै प्रमुख व्यपारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी भारत तथा तेस्रो मुलुकतर्फ हुने नेपाली वस्तुको

धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि दोहोरो अङ्कले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से