संघीयताविनाको संविधान मधेसी, आदिवासी जनजाति, महिला, दलितले स्वीकार नगर्ने

७ बैशाख २०६९, बिहीबार १८:४९ मा प्रकाशित

मधेसी, आदिवासी जनजाति, महिला, मुस्लिम, दलित र पिछडावर्गका नेताहरुले जातीय पहिचानसहितको सङ्घीयता नयाँ संविधानमा व्यवस्था नगरिने त्यसलाई स्वीकार नगर्ने चेतावनी दिनएका छन् । आज रिपोर्टर्स क्लबमा भएको कार्यक्रममा उनीहरूले कुनै पनि अवस्थामा जेठ १४ भित्रै संविधान ल्याउनुपर्ने माग गर्दैै आफ्नो मागका बारेमा गम्भीर हुन नेताहरूलाई आग्रह गरेका छन् । कार्यक्रममा सद्भावना पार्टीका सहअध्यक्ष लक्ष्मणलाल कर्णले स्वायत्त मधेस प्रदेशविनाको संविधान ल्याउनै नदिने र ल्याए नमान्ने चेतावनी दिनुभयो । सङ्घीयताविनाको संविधान नेपाली नागरिकले कल्पना नै नगरेकोले त्यस्तो संविधान आए मुलुकमा फेरि आन्दोलन हुने कर्णले बताउनुभयो ।
नेपाल आदिवासी जनजाति महासङ्घका अध्यक्ष राजकुमार लेखी थारुले हिमाल, पहाड र तराई मिलाएर बहुप्रदेश बनाउनुपर्ने बताउनुभयो । यसैगरी अधिकारकर्मी मल्ल के सुन्दरले जातीय पहिचानसहितको संविधान नआए आदिवासी जनजातिले संविधान बनेको भोलिपल्टै जलाउने चेतावनी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले शनिवार बोलाएको सर्वदलीय बैठकमा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड नजाने भएका छन् ।

काभ्रेपलाञ्चोक । जिल्लाको पुराना तीन नगर बनेपा, धुलिखेल र पनौती ‘काभ्रे’ स्मार्ट सिटीका नामले परिचित हुन संरचना निर्माण प्रक्रियालाई तीव्रता