आयोग एउटै बनाउने तीन दलको सहमति

७ बैशाख २०६९, बिहीबार १८:४७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ बैशाख । प्रमुख राजनीतिक दलहरूले सत्य निरूपण तथा मेलमिलाप र बेपत्ता खोजबिनसम्बन्धी विधेयकलाई एउटै विधेयकमा समेटेर अघि बढाउने सहमति गरेका छन् । एकीकृत विधेयक प्रस्तुत गर्न सरकारले यस अघि संसदमा प्रस्तुत यससम्बन्धी विधेयक फिर्ता गर्न दलहरूले सहमति गरेका हुन् । नेपाली काँग्रेस, नेकपा एमाले र एकिकृत नेकपा माओवादीका प्रमुख नेताहरूबीच आज शान्ति तथा पुनःनिर्माण मन्त्रालयमा
बसेको बैठकमा यस्तो सहमति भएको हो । बैठकपछि नेपाली काँग्रेसका डा रामशरण महतले सुरुमा दुईवटा विधेयक आएपनि नयाँ परिवेश अनुसार एउटा विधेयक भए पनि हुने भएकाले यस्तो सहमति भएको बताउनुभयो । विधेयक पारित भएर बत्रे यस्तो आयोग सर्वशक्तिमान् हुने उहाँको धारणा छ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष झलनाथ खनालले पनि द्वन्द्वकालमा जे समस्या सिर्जना भए त्यसलाई समाधान गर्ने दुईवटै विधेयकको एउटै उद्देश्यले भएकाले एउटै विधेयक र आयोग बनाएर अघि बढ्ने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को आधिकारिकता विवादमा निर्वाचन आयोगको फैसलाविरुद्ध महन्थ ठाकुरले दायर गरेको रिट निवेदनमा सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम

रुपन्देही । लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वलीले आफू नेकपा माओवादी केन्द्रमै रहेको बताउनुभएको छ । एक हप्तादेखि पार्टीसँग

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता एवं पूर्वप्रधानमन्त्री झलनाथ खनालको मिर्गौला प्रत्यारोपण सफल भएको छ । नयाँदिल्लीस्थित एपोलो अस्पतालमा नेता

काठमाडौं । सरकारको न्यूनतम साझा कार्यक्रमलाई टुङ्गो लगाउन आज बुधबार तेस्रोपटक बसेको सत्तारुढ गठबन्धन कार्यदलको बैठकले राष्ट्रिय योजना आयोगको समेत