आयोग एउटै बनाउने तीन दलको सहमति

७ बैशाख २०६९, बिहीबार १८:४७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ बैशाख । प्रमुख राजनीतिक दलहरूले सत्य निरूपण तथा मेलमिलाप र बेपत्ता खोजबिनसम्बन्धी विधेयकलाई एउटै विधेयकमा समेटेर अघि बढाउने सहमति गरेका छन् । एकीकृत विधेयक प्रस्तुत गर्न सरकारले यस अघि संसदमा प्रस्तुत यससम्बन्धी विधेयक फिर्ता गर्न दलहरूले सहमति गरेका हुन् । नेपाली काँग्रेस, नेकपा एमाले र एकिकृत नेकपा माओवादीका प्रमुख नेताहरूबीच आज शान्ति तथा पुनःनिर्माण मन्त्रालयमा
बसेको बैठकमा यस्तो सहमति भएको हो । बैठकपछि नेपाली काँग्रेसका डा रामशरण महतले सुरुमा दुईवटा विधेयक आएपनि नयाँ परिवेश अनुसार एउटा विधेयक भए पनि हुने भएकाले यस्तो सहमति भएको बताउनुभयो । विधेयक पारित भएर बत्रे यस्तो आयोग सर्वशक्तिमान् हुने उहाँको धारणा छ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष झलनाथ खनालले पनि द्वन्द्वकालमा जे समस्या सिर्जना भए त्यसलाई समाधान गर्ने दुईवटै विधेयकको एउटै उद्देश्यले भएकाले एउटै विधेयक र आयोग बनाएर अघि बढ्ने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा गत २४ घण्टामा ७३६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । १९ हजार ५ सय ३९

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) नेपालले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको शपथ बदर गर्न माग गरेको छ । जसपा नेपालका

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सफतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट पेश भएको छ । प्रधानमन्त्री ओलीलाई शुक्रबार राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

प्रयागराज । भारतको उत्तर प्रदेशका प्रहरीहरु अहिले गङ्गा नदीका किनारामा बालुवाले अलिअलि छोपछाप पारिएका शवको अनुसन्धान गर्न खटिएको छ ।