जिल्ला प्रशासन र मालपोत कार्यालय सिन्धुपाल्चोकमा कर्मचारीकै मिलेमत्तोमा ठगी

७ बैशाख २०६९, बिहीबार १०:२१ मा प्रकाशित

काभ्रे, ७ बैशाख । जिल्ला प्रशासन र मालपोत कार्यालय सिन्धुपाल्चोकमा प्रशासनकै कर्मचारीको मिलेमत्तोमा दलालहरुले सर्वसाधरणलाई ठग्ने गरेको रहस्य खुलासा भएको छ । जिल्ला प्रशासनबाट नेपाली नागरिकता लिन १० रुपैयाँको टिकट टाँसे पुग्छ तर सिन्धुपाल्चोकमा १ सयदेखि ५ सय रुपियाँसम्म तिर्नु पर्छ । यसरी उठाइएको रकम कुनै राजस्व बापतको होइन, दलालहरुले नागरिकता र मेसिनरिडेबल पासपोर्ट (एमआरपी) को फारम भराइदिएपछि लिने गरेका छन् । सर्वसाधरणहरुले नागरिकतालगायत अन्य कामको लागि फाँटमा पेश गरेको कागजात प्रमाणित गर्न ढिला हुने गर्छ तर दलालहरुले लगेको फाइल भने कर्मचारीहरुले छिटो गराइ दिन्छन् । प्रमुख जिल्ला अधिकारी कमलमणी काफ्ले दलालहरुले विभिन्न बहानामा पैसा असुल्ने गरेको स्वीकार गर्र्नुभयो । जिल्ला मालपोत कार्यालयमा पनि सेवाग्राहीहरुले उस्तै सास्ती खेपी रहेका छन् । जग्गा रजिष्टेशन, जग्गा धनी पूर्जा, जग्गा रोक्का लगायतका काम गर्न ग्रामीण भेगबाट कार्यालय पुग्ने सोझा नागरिक ठगिदै आएका छन् । तर प्रशासनको सबै फाँटमा आफुले दलाल प्रवेश निषेध लेखेर टाँस्नसमेत कर्मचारीहरुलाई निर्देशन दिएको काफ्लेको भनाइ छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप ८१६७ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।