मधेसी कार्यदलले आज मस्यौदा सार्वजनिक गर्ने

७ बैशाख २०६९, बिहीबार १०:२० मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ बैशाख । मधेसका माग र मुद्दा उठाउनको लागि गठन गरिएको कार्यदलले आज मस्यौदा सार्वजनिक गर्ने भएको छ । भावी संविधानमा मधेसको मुद्दा समावेश गर्नभन्दै संविधानसभामा सहभागी बिभिन्न १५ दलका सभासद तथा दलका नेताहरुको बैठकले मधेसी जनअधिकार फोरम नेपालका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवको संयोजकत्वमा मधेसी कार्यदल गठन गरेको थियो । मस्यौदा तयार गर्ने बारेमा छलफल गर्न कार्यदलको बैठक बिहान ११ बजेपछि सिंहदरवारमा सुरु हुनेछ । कार्यदल सदस्य रामरिजन यादवका अनुसार स्वायत्त मधेस प्रदेशलाई मुख्य आधार बनाएर मस्यौदा बनाउने बारेमा बैठकमा छलफल हुनेछ । बिगतका सरकार तथा प्रमुख दलहरुबीच भएका २२, ८ र ४ बुँदे सहमतिको समीक्षासहित कार्यदलले मस्यौदा बनाउनेछ । कार्यदलको मस्यौदाको बारेमा छलफल गर्न आजै मधेसवादी दलका नेता तथा सभासदको संयुक्त बैठक बस्नेछ । दिउँसो २ बजेपछि सिंहदरवारमा बस्ने बैठकले स्वीकृत गरेपछि मस्यौदा आज सार्वजनिक गर्ने कार्यदल सदस्य रामरिजन यादवले सीआईएनलाई जानकारी दिनुभयो । मधेसका मुद्दा सम्बोधन गराउन र जागरण अभियान सञ्चालन गर्ने गरी साझा धारणा तयार पार्ने उद्देश्यका साथ गठित कार्यदलमा लक्ष्मणलाल कर्ण, शरत्सिंह भण्डारी, जितेन्द्र देव, रामरिझन यादव, गोपाल ठाकुर र बृशेषचन्द्र लाल सदस्य रहनुभएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) ले साउन १६ गते शनिबार संसदीय दलको नेताको चुनाव गर्ने भएको छ । विहीबार

काठमाडौँ । बझाङकी हेवन उपाध्याय ‘खामोशी विथ लाइफ’को अन्तर्राष्ट्रिय विजेता बनेकी छिन् । बहिरा व्यक्तिहरूको सीप, क्षमता र कौशलता प्रदर्शन

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।