अनेसासको साहित्य शृंखला नागोयामा

६ बैशाख २०६९, बुधबार १९:२२ मा प्रकाशित

जापान । बिदेशी भूमिमा रहेर नेपाली साहित्यको संरक्षण र संवर्धन गर्दै आएको अन्तराष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज जापानले विगतदेखि हरेक ३- ३ महिनामा गर्दै आएको आफ्नो नियमित साहित्य शृंखलाको आगामी शृंखला नेपाली नयाँ वर्षको अवसरमा नागोयामा यहि अप्रिल २२ तारिक आइतबार गर्ने जनाएको छ ।

साहित्यकार भिमनिधि तिवारीको शतवार्षिकीको सन्दर्भमा यस शृंखलालाई उहाँ प्रति समर्पित गर्दै मनाउन लागिएको जानकारी संस्थाका अध्यक्ष्य प्रकाश पौडेल माइलाले जानकारी दिनुभएको छ । नागोया स्थित ओजोनेको कम्युनिटी सेन्टरमा आयोजना गरिएको बिशेष साहित्यिक जमघटलाई साहित्य शृंखला नागोया नाम दिइएको छ । उक्त कार्यक्रममा सहभागी हुन टोक्योबाट २ दर्जन भन्दा बढी साहित्यिक श्रष्टाहरु नागोया आउने बताइएको छ । अनेसास जापानले नागोयामा गर्न लागेको कार्यक्रम यो दोश्रो हो यसभन्दा ३ वर्ष अगाडी पनि नागोयामा साहित्यिक कार्यक्रम सम्पन्न गरेको थियो ।

यात्राको क्रममा साहित्यको विभिन्न रगंहरु प्रस्तुत गरिँदै सहभागी हुने भएकोले टोक्योबाट नागोया सम्मको यात्रालाइ टोक्यो-नागोया साहित्य यात्राको नामकरण गरिएको अनेसास जापानले जनाएको छ । उक्त कार्यक्रममा सहभागी हुन विभिन्न संघ, संस्थाका प्रतिनिधिहरुलाई औपचारिक, अनौपचारिक रुपमा निमन्त्रणा गरि सकिएको जानकारी दिँदै साहित्यलाई माया गर्नुहुने सम्पूर्ण महानुभावहरुलाई कार्यक्रममा सहभागी भईदिनु हुन आयोजक संस्थाले सबैमा हार्दिक अनुरोध गरेको छ ।

मिति – २०१२, अप्रिल २२ आइतबार
समय – दिउसो १२ बजे
स्थान – ओजोने कम्युनिटी सेन्टर, ओजोने, नागोया |
सम्पर्क –
प्रकाश पौडेल माइला – ०८०-४१५५-३१३२
पुस्करजंग थापा – ०९०-८८१०-९०१४
सन्देश पोखरेल – ०८०-३६३७-८८१९
बिष्णु प्रसाद घिमिरे – ०९०-६६१३-६४९७

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नेपाली वाङ्‍मय क्षेत्रका विभिन्न व्यक्तित्वलाई विभिन्न प्रज्ञा पुरस्कार प्रदान गर्नुभएको छ । नेपाल प्रज्ञा-प्रतिष्ठानद्वारा राष्ट्रपति

काठमाडौं । नेपाली साहित्यका आदिकवि भानुभक्त आचार्यको २०८औँ जन्मजयन्ती आज देश तथा विदेशका विभिन्न स्थानमा समेत विविध कार्यक्रमको आयोजना गरी

काठमाडौं । साहित्यकार डा वानीरा गिरिको गए राति कोरोना सङ्क्रमणले निधन भएको छ । काठमाडौँ बानेश्वरस्थित निजामती अस्पताल पु¥याइएको आधा

काठमाडौं । संयुक्त राज्य अमेरिकामा बसेर साहित्य लेखनमा सक्रिय नेपाली स्रष्टा सुकृति शर्माले नयाँ कथासंग्रह ‘सत्र पुष्प पत्रहरु’बाट ५ हजार