अनेसासको साहित्य शृंखला नागोयामा

६ बैशाख २०६९, बुधबार १९:२२ मा प्रकाशित

जापान । बिदेशी भूमिमा रहेर नेपाली साहित्यको संरक्षण र संवर्धन गर्दै आएको अन्तराष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज जापानले विगतदेखि हरेक ३- ३ महिनामा गर्दै आएको आफ्नो नियमित साहित्य शृंखलाको आगामी शृंखला नेपाली नयाँ वर्षको अवसरमा नागोयामा यहि अप्रिल २२ तारिक आइतबार गर्ने जनाएको छ ।

साहित्यकार भिमनिधि तिवारीको शतवार्षिकीको सन्दर्भमा यस शृंखलालाई उहाँ प्रति समर्पित गर्दै मनाउन लागिएको जानकारी संस्थाका अध्यक्ष्य प्रकाश पौडेल माइलाले जानकारी दिनुभएको छ । नागोया स्थित ओजोनेको कम्युनिटी सेन्टरमा आयोजना गरिएको बिशेष साहित्यिक जमघटलाई साहित्य शृंखला नागोया नाम दिइएको छ । उक्त कार्यक्रममा सहभागी हुन टोक्योबाट २ दर्जन भन्दा बढी साहित्यिक श्रष्टाहरु नागोया आउने बताइएको छ । अनेसास जापानले नागोयामा गर्न लागेको कार्यक्रम यो दोश्रो हो यसभन्दा ३ वर्ष अगाडी पनि नागोयामा साहित्यिक कार्यक्रम सम्पन्न गरेको थियो ।

यात्राको क्रममा साहित्यको विभिन्न रगंहरु प्रस्तुत गरिँदै सहभागी हुने भएकोले टोक्योबाट नागोया सम्मको यात्रालाइ टोक्यो-नागोया साहित्य यात्राको नामकरण गरिएको अनेसास जापानले जनाएको छ । उक्त कार्यक्रममा सहभागी हुन विभिन्न संघ, संस्थाका प्रतिनिधिहरुलाई औपचारिक, अनौपचारिक रुपमा निमन्त्रणा गरि सकिएको जानकारी दिँदै साहित्यलाई माया गर्नुहुने सम्पूर्ण महानुभावहरुलाई कार्यक्रममा सहभागी भईदिनु हुन आयोजक संस्थाले सबैमा हार्दिक अनुरोध गरेको छ ।

मिति – २०१२, अप्रिल २२ आइतबार
समय – दिउसो १२ बजे
स्थान – ओजोने कम्युनिटी सेन्टर, ओजोने, नागोया |
सम्पर्क –
प्रकाश पौडेल माइला – ०८०-४१५५-३१३२
पुस्करजंग थापा – ०९०-८८१०-९०१४
सन्देश पोखरेल – ०८०-३६३७-८८१९
बिष्णु प्रसाद घिमिरे – ०९०-६६१३-६४९७

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालमा पहिलोपटक चिकित्सासम्बन्धी सम्पूर्ण शब्दको परिभाषा रहेको ‘चिकित्सा शब्दसागर’ विमोचन गरिएको छ । डा विपिन नेपाल, विनयकुमार शर्मा, प्रकाशमणि दाहाल

गैरआवासीय नेपाली संघ भाषा, साहित्य, संस्कृति तथा सम्पदा समितिको साप्ताहिक कार्यक्रम प्रवासी प्रवाहको चवालिसौ शृङ्खलामा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका कुलपति गंगाप्रसाद

वाग्मती प्रदेशको राजधानी हेटौँडाबाट साहित्य सङ्गम मकवानपुरले यस वर्ष प्रदान गर्ने साहित्य क्षेत्रमा क्रियाशील २० जनालाई विभिन्न सम्मान तथा पुरस्कारको

काठमाडौँ । साहित्यकार विन्दु अधिकारी ढकाल नवीनतम् कथासङ्ग्रह मावली दिदी लिएर आउनुभएको छ । ढकालको दोस्रो कृतिको रूपमा आएको पहिलो