तरकारी खेतीबाट आत्मनिर्भर

६ बैशाख २०६९, बुधबार १६:०१ मा प्रकाशित

सुर्खेत, ६ बैशाख । सुर्खेत जर्बुटा–७ का विष्णु सापकोटा तरकारी खेती गरेर मनग्य आम्दानी गर्न सफल हुनुभएको छ । धेरै युवाहरुको आर्कषण वैदेशिक रोजगार परिरहेका बेला २८ वर्षिय सापकोटाले आत्मनिर्भरको  पाटो तरकारी खेतीलाई रोज्नु भएको हो । पहिला पैसा धेरै कमाई हुन्छ भनेर बाहिरी देशहरु गएता पनि आफ्नै परिश्रमको नोक्सानी भएको ठान्दै अन्तत आफ्नै गाँउ–ठाँउमा फर्किएर तरकारी खेती रोजेको सापकोटाको भनाइ छ । आफ्नो बारीमा सिमि, बोडी, बन्दा, टमाटर खुसार्नी लगायतका तरकारी खेती उव्जाउनुभएका सापकोटाले वार्षिक ५०÷६० हजार कमाउनु हुन्छ । सापकोटाले उव्जाएको तरकारी सदरमुकाम वीरेन्द्रनगर बजारमै खपत हुने गरेको छ । बैदेशिक रोजगारीको समेत अनुभव संगाली सक्नुभएका सापकोटाले अन्य युवाहरुलाई समेत आफ्नै देशमा  मेहेनत  गरेर आत्मनिर्भर बन्न सुझाव दिनुहुन्छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

डोटी । कोरोना भाइसको जोखिम कायमै रहेका बेला त्यसको बेवास्ता गर्दै सयौँ सुदूरपश्चिमेली काम खोज्नका लागि दिनहुँ भारत पस्न थालेका

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको