गौरीशंकर संरक्षण क्षेत्रमा व्यापक वन फडानी

६ बैशाख २०६९, बुधबार १६:०१ मा प्रकाशित

दोलखा, ६ बैशाख । गौरीशंकर संरक्षण क्षेत्र आयोजना अन्र्तगत संरक्षित जंगलमा व्यापक वन फडानी भएको छ । विना पुर्व जानकारी निजि वनको नाममा संरक्षण क्षेत्र भित्र पर्ने रामेछाप र दोलखाको सिमामा पर्ने गुम्देल गाविस ९ स्थित सेरदुङ जंगलमा अनियन्त्रित रुपमा करिब एक करोड मुल्य बराबरको २० हजार क्युफिट काठ फडानी भएको छ । वन फडानी गरी निकासी गर्न लागिएको आयोजनाले जानकारी पाएपछि रोकिएको गौरीशंकर संरक्षण क्षेत्र आयोजना दोलखाका प्रमुख सत्यनारायण शाहले जानकारी दिनुभयो । शाहका अनुसार करिब ३५० रुख निकासी गर्न तयार पारिएको र करिब एकसय भन्दा बढी रुख ढालिएको अवस्थामा रहेको छ । फडानी गरिएका रुखहरु एकसय वर्ष पुराना रहेको र रुखहरु धुपी, ठिंग्रे सल्लालगायतका छन् । गौरीशंकर संरक्षण क्षेत्र आयोजना व्यव्स्थापन समिति गुम्देलले अवैध कटानी भएको काठ रोक्न अनुरोध गरे पश्चात संरक्षण क्षेत्र आयोजनाले आयोजनाका प्राविधिक र सम्पर्क अधिकारीको कार्यालयबाट प्राविधिक जाँच गर्दा सार्वजनिक वनको बीचमा नीजि वन दाबी गरी व्यापक वन फडानी भएको पाइएको शाहले जानकारी दिनुभयो । संरक्षण क्षेत्र भित्र पर्ने जंगलमा जिल्ला वन कार्यालय रामेछापले स्थलगत रुपमा कटान हुने रुखको आवश्यक जाँजबुझ नगरी कटान आदेश र छुट पुर्जीसमेत दिएपछि जंगल फडानी सुरु भएको स्रोतले दाबी गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला दुई सय ले बढेर रु ९७ हजार एक सय तोकिएको छ

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला रु ९५ हजार ६०० तोकिएको छ । अघिल्लो दिन प्रतितोला रु

पर्सा । पालको मुख्य प्रवेशद्वार र देशकै प्रमुख व्यपारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी भारत तथा तेस्रो मुलुकतर्फ हुने नेपाली वस्तुको

धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि दोहोरो अङ्कले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से