जनस्वास्थ्य जस्तो सम्बेदनशील क्षेत्रमा राजनीति नगर: डा. बिनोद शाह

५ माघ २०७०, आईतवार २३:२८ मा प्रकाशित

न्युयोर्क, ५ माघ । शिक्षण अस्पताल महाराजगंजका प्राध्यापक चिकित्सक डा. गोविन्द केसीको जारी अनशनका कारण स्वास्थ्य संस्थाहरुमा उत्पन्न समस्या प्रति अमेरिकामा रहेको नेपाली मुलका चिकित्सकहरुको ध्यान आकृष्ट भएको छ । नेपाली मुलका अमेरिकन चिकित्सकहरुको संस्था एनपाका तर्फ़बाट महासचिब डा. बिनोद शाहले एक बिज्ञप्ति जारी गर्दै जनस्वास्थ्य जस्तो सेवा प्रदायक सम्बेदनशील क्षेत्रमा राजनीतिक स्वार्थ र दवावको आधरमा नियुक्ति गर्ने परिपाटी अबिलम्ब बन्द गर्न सम्बन्धित निकाएको ध्यान आकृष्ट गरेको हो । नेपाली मूलका अमेरिकन चिकित्सकहरुको संस्था एनपाका तर्फ़बाट महासचिब डा. बिनोद शाहले जारी गरेको बिज्ञप्तिमा भनिएको छ, त्रिभुवन विश्वविद्यालयले प्राध्यापक डा. गोविन्द केसीले उठाउनु भएका न्यायोचित मागहरुलाई यथा सिघ्र सम्बोधन गरियोस ।’ शाहले बिज्ञप्तिमा उच्च शिक्षा हाँशिल गर्ने पवित्र ठाउँमा राजनीतिक उदेश्य राखेर प्राज्ञिक मान्यता बिपरित मनोमानी हस्तक्षेप गर्ने कार्य अबिलम्ब रोक्न समेत आग्रह गरेका छन । यसै बीच शिक्षामन्त्री माधव पौडेलले त्रिवि चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थानको डिनमा डा. शशी शर्माको नियुक्ति निर्णयबारे पुनर्विचार गर्न त्रिवि उपकुलपति कार्यालयलाई निर्देशन दिएका छन्। चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थानमा शर्मालाई डिन नियुक्ति गरेको विरोधमा अनसनमा बसेका प्रा. डा. गोविन्द केसीको स्वास्थ्य नाजुक हुँदै गएपछि शिक्षामन्त्री पौडेलले त्रिवि उपकुलपति हिराबहादुर महर्जनलाई चार बुँदे निर्देशन दिएका हुन् । तीन बुँदामा उनले यसअघि आफूले दिएको निर्देशनको स्मरण गराएका छन्। चौथो बुँदामा नयाँ डिन नियुक्त गर्ने निर्णय पुनर्विचार गर्दै अनशनमा बसेका डा. केसीको माग पूरा गरी जीवन बचाउन निर्देशन दिएका छन्। मन्त्री पौडेलले यसअघि ‘नयाँ डिन नियुक्त नगर्न’, ‘डा. प्रकाश सायमीको राजीनामा स्वीकृत नगर्न’ सुझाव दिएको र त्यसपछि उत्पन्न समस्याको समाधान आफैं गर्न निर्देशन दिएको स्मरण गराएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।

लन्डन । नेपाल पत्रकार महासङ्घ (एफएनजे) युके शाखाले एक समारोहबीच पत्रकार श्रीभक्त खनाललाई यस वर्षको ‘एफएनजे युके वर्ष पत्रकारिता पुरस्कार’

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय तरुण विभागको डेनमार्क शाखा प्रमुखमा काभ्रेका प्रदिप तिवारी मनोनयन हुनु भएको छ । आठ वर्षदेखि

अमेरिकाको टेक्सास राज्यस्थित युलेस सिटी काउन्सिल मेम्बरमा नेपाली मूलका टीका पौडेल विजयी हुनुभएको छ । स्थानीय समयानुसार शनिबार राति सम्पन्न