तीन दलको बैठक निष्कर्षविहीन

६ बैशाख २०६९, बुधबार १५:५६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ६ बैशाख । प्रमुख तीन दलबीच सिंहदरबारमा आज बसेको बैठक कुनै सहमति नगरि सकिएको छ । जेठ १४ मै संविधान जारी गर्ने प्रक्रिया छोट्याउने सहमति भए पनि बाँकी विषयमा खासै छलफल नभएको नेताहरुले बताएका छन् । शान्ति मन्त्रालयमा बसेको बैठकमा संविधानको धारा ७० लाई संशोधन गर्न भएको सहमति र सत्य निरुपण तथा मेलमिलाप एंव बेपत्ता छानविन आयोग गठन सम्बन्धमा छलफल भएको कांग्रेस नेता शेरबहादुर देउवाले जानकारी दिनुभयो । संविधान जारी गर्न प्रक्रिया छोट्याउन धारा ७० लाई संशोधन गर्न दलहरुले सहमति यसअघि पनि जनाइसकेका छन् । बैठकमा सत्य निरुपण तथा मेलमिलाप र बेपत्ता छानविन आयोग गठनका विषयमा छलफल बढी केन्द्रित भएको माओवादी सभासद खिमलाल देवकोटाले जानकारी दिनुभयो । आजको बैठकमा माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड र कांग्रेस सभापति सुशील कोइराला अनुपस्थित रहेकाले संविधानको विवादित विषयमा बैठक प्रवेश गर्न सकेन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको