स्याङ्जामा ४.१ प्रतिशत बालबालिका विद्यालय बाहिर

६ बैशाख २०६९, बुधबार ०९:३३ मा प्रकाशित

स्याङजा, ६ बैशाख । स्याङ्जामा ४.१ प्रतिशत बालबालिका विद्यालय बाहिर रहेको पाइएको छ । जिल्लामा करिब तीन हजार बालबालिका विद्यालय बाहिर रहेको शिक्षा कार्यालयको  तथ्याङ्क छ । जिल्ला शिक्षा कार्यालय स्याङ्जाका उपचसचिव हेमनारायण चापागा“इका अनुसार विद्यार्थीहरुलाई विद्यालयमा आकर्षण गर्न कार्यालयले दुई खालका कार्यक्रम अगाडी सारेको छ ।  पहिलो चरण अन्र्तगत वैशाख एकदेखि १५ सम्म नियमित भर्ना कार्यक्रम गर्ने र दोस्रो चरणमा वैशाख १६ देखि मसान्तसम्म विद्यालय बाहिर रहेका बालबालिकाको पहिचान, पत्राचार र घरदैलो कार्यक्रम रहेको छ ।  “नानी, बाबु रमाई रमाई स्कुलमा आऊ, पढी सिकी सधैभरी खुसिले रमाऊ” भन्ने मुलनाराका साथ भर्ना कार्यक्रम संचालन गरिरहेको शिक्षा कार्यालयले कार्यक्रमलाई प्रभावकारी बनाउन शिक्षा सम्बद्ध कर्मचारीहरुलाई नियमित रुमा परिचालन गरिरहेको जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । साउन १५ गते आज नेपाली समाजमा खिर खाएर मनाइँदै छ । वर्षा ऋतुका बेला असार १५ गते दही,

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको

काठमाडौं । सिन्धुलीगढीमा नेपाली सेनाले शुरु गरेको युद्ध सङ्ग्रहालयको निर्माण सम्पन्न भएको छ । युद्ध सङ्ग्रहालयको आज राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

काठमाडौं । चितवनमा दैनिक पाँच हजार रुपैयाँ दिएर यौन धन्दामा लगाइएका १० जनाको उद्धार गरिएको छ । प्रहरीका अनुसार चितवनको