स्याङ्जामा ४.१ प्रतिशत बालबालिका विद्यालय बाहिर

६ बैशाख २०६९, बुधबार ०९:३३ मा प्रकाशित

स्याङजा, ६ बैशाख । स्याङ्जामा ४.१ प्रतिशत बालबालिका विद्यालय बाहिर रहेको पाइएको छ । जिल्लामा करिब तीन हजार बालबालिका विद्यालय बाहिर रहेको शिक्षा कार्यालयको  तथ्याङ्क छ । जिल्ला शिक्षा कार्यालय स्याङ्जाका उपचसचिव हेमनारायण चापागा“इका अनुसार विद्यार्थीहरुलाई विद्यालयमा आकर्षण गर्न कार्यालयले दुई खालका कार्यक्रम अगाडी सारेको छ ।  पहिलो चरण अन्र्तगत वैशाख एकदेखि १५ सम्म नियमित भर्ना कार्यक्रम गर्ने र दोस्रो चरणमा वैशाख १६ देखि मसान्तसम्म विद्यालय बाहिर रहेका बालबालिकाको पहिचान, पत्राचार र घरदैलो कार्यक्रम रहेको छ ।  “नानी, बाबु रमाई रमाई स्कुलमा आऊ, पढी सिकी सधैभरी खुसिले रमाऊ” भन्ने मुलनाराका साथ भर्ना कार्यक्रम संचालन गरिरहेको शिक्षा कार्यालयले कार्यक्रमलाई प्रभावकारी बनाउन शिक्षा सम्बद्ध कर्मचारीहरुलाई नियमित रुमा परिचालन गरिरहेको जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

वालिङ । स्याङ्जामा एक वर्षको अवधिमा चार सय ६१ सम्बन्ध विच्छेदका मुद्दा दर्ता भएका छन् । स्याङ्जा जिल्ला अदालतमा आर्थिक

म्याग्दी । म्याग्दी र यस वरपरका क्षेत्रमा नौमती बाजा बजाएर असारे भाकामा बाउसे र रोपाहारले दोहोरी गाउँदै धान रोपाइँ गर्ने

काठमाडौँ । देशभर मनसुनी वायुको प्रभाव छ । जसका कारण देशभर हल्कादेखि भारी बर्षाको सम्भावना रहेको मौसमविदले बताएका छन् जल तथा

तुलसीपुर । कक्षामा वरिपरि नातिनातिना उमेरका सहपाठी छन् । उनीहरुकै बीचमा पाका व्यक्ति पनि ध्यान दिएर पढिरहेका हुन्छन् । कपाल