संविधानका विवादित विषयबारे छलफल गर्न आज पनि मुख्य नेताहरूको बैठक बस्ने

६ बैशाख २०६९, बुधबार ०९:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ६ बैशाख । संविधान निर्माणका क्रममा देखिएका विवादहरूमा सहमति जुटाउने उद्देश्यले आज पनि संविधानसभाका प्रमुख तीन दलको बैठक बस्दै छ । एकीकृत नेकपा माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमालेका शीर्ष नेताहरूको बैठकले संविधानका विवादित विषयमा सहमति जुटाउने बारे प्रयास गर्ने छ । विवादित सबै विषयमा सहमति जुटाउन भन्दै यसअघि काठमाडौंको हात्तीवन रिसोर्टमा दलहरूको बैठक बसेको थियो । हात्तीवन बैठकमा नेताहरूले विवादित विषयमा गम्भीर छलफल भएको प्रतिक्रिया दिए पनि नेताहरूले अन्तिम निचोडमा पु¥याउन भने सकेका थिएनन् । छलफल सहमति नजिक पुगेकोले अब केही दिनमै सबै विषयलाई टुङ्ग्याउन सफल हुने नेताहरूले दाबी गरेका छन् । दलहरूबीच अझै राज्यको पुनःसंरचना, शासकीय स्वरुप, न्यायप्रणाली, निर्वाचन प्रणालीलगायतका विषयमा सहमति हुन बाँकी छ । आजको बैठक भने सिंहदरबारमा रहेको शान्ति तथा पुननिर्माण मन्त्रालयमा बिहान ११ बजेपछि बस्ने भएको छ । संविधान जारी गर्ने दिन जेठ १४ गते आउन अब ४० दिन मात्रै बाँकी छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । चितवनमा दैनिक पाँच हजार रुपैयाँ दिएर यौन धन्दामा लगाइएका १० जनाको उद्धार गरिएको छ । प्रहरीका अनुसार चितवनको

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौं । पूर्वसभामुख कृष्णबहादुर महराले उच्च अदालतबाट पनि सफाइ पाएका छन् । जवर्जस्ती करणी उद्योग मुद्दामा अदालतले सफाइ दिएको हो