संविधानका विवादित विषयबारे छलफल गर्न आज पनि मुख्य नेताहरूको बैठक बस्ने

६ बैशाख २०६९, बुधबार ०९:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ६ बैशाख । संविधान निर्माणका क्रममा देखिएका विवादहरूमा सहमति जुटाउने उद्देश्यले आज पनि संविधानसभाका प्रमुख तीन दलको बैठक बस्दै छ । एकीकृत नेकपा माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमालेका शीर्ष नेताहरूको बैठकले संविधानका विवादित विषयमा सहमति जुटाउने बारे प्रयास गर्ने छ । विवादित सबै विषयमा सहमति जुटाउन भन्दै यसअघि काठमाडौंको हात्तीवन रिसोर्टमा दलहरूको बैठक बसेको थियो । हात्तीवन बैठकमा नेताहरूले विवादित विषयमा गम्भीर छलफल भएको प्रतिक्रिया दिए पनि नेताहरूले अन्तिम निचोडमा पु¥याउन भने सकेका थिएनन् । छलफल सहमति नजिक पुगेकोले अब केही दिनमै सबै विषयलाई टुङ्ग्याउन सफल हुने नेताहरूले दाबी गरेका छन् । दलहरूबीच अझै राज्यको पुनःसंरचना, शासकीय स्वरुप, न्यायप्रणाली, निर्वाचन प्रणालीलगायतका विषयमा सहमति हुन बाँकी छ । आजको बैठक भने सिंहदरबारमा रहेको शान्ति तथा पुननिर्माण मन्त्रालयमा बिहान ११ बजेपछि बस्ने भएको छ । संविधान जारी गर्ने दिन जेठ १४ गते आउन अब ४० दिन मात्रै बाँकी छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अर्थमन्त्री विष्णुप्रसाद पौडेलले गैरआवसिय नेपालीहरुलाई नेपालमा पूँजीसँगै सिप र प्रविधि पनि भित्राउन आग्रह गरेका छन् । अर्थ मन्त्रालय

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रको स्थायी कमिटी बैठक आज बस्दैछ। बैठक पार्टी केन्द्रीय कार्यालय पेरिसडाँडामा दिउँसो १ बजे बोलाइएको हो

पाल्पा । पाल्पाको निस्दी गाउँपालिका वडा नं. ४ पिपलभन्ज्याङमा भएको जीप दुर्घटनामा ७ जना घाइते भएका छन् । घाईतेमध्ये २

काठमाडौं । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल इतिहासकै कठिन परिस्थितिको सामना गर्नुपर्ने अवस्थामा पुगेका छन् । उनलाई साथ दिइरहेका