संवैधानिक समितिले विवादित विषय सहमति खोज्न वैशाख १० गतेसम्मको समय थप्ने निर्णय

५ बैशाख २०६९, मंगलवार १९:१५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ५ बैशाख । मंगलबार बसेको संवैधानिक समितिको बैठकले विवादित विषयमा सहमति खोज्न दलहरुलाई वैशाख १० गतेसम्मको समय थप्ने निर्णय गरेको छ । यसअघि वैशाख ५ गतेभित्र सहमति खोज्न दलहरूलाई समय सीमा तोकिएको थियो ।

यस अघि प्रमुख दलहरू सहमतिको प्रयासका लागि हात्तीवन रिसोर्टमा बैठक बसे पनि संघीयता, शासकीय स्वरुप र न्याय प्रणाली जस्ता विषयमा सहमति जुटेको थिएन । वैशाख ५ गते सम्म सहमति नजुटे ६ र ७ गते संविधानसभाको नियमित बैठकमा विवादित विषयलाई मतदानका आधारमा निर्णय गरिने कार्यक्रम तय गरिएको थियो ।

प्रमुख दलहरूको आग्रहमा मंगलबार बसेको संवैधानिक समितिको बैठकले ५ दिनको समय थप गरेको हो । वैशाख ११ सम्म विवादित विषयमा सहमति नजुटे संविधानसभाको नियमित बैठकमा पेस गरि मतदानका आधारमा निर्णय गरिने कार्यक्रम संवैधानिक समितिले तय गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अमेरिकामा सङ्क्रमण फैलिने क्रम चलिरहे पनि खोप लगाउने दर भने कम भएको छ । खोप लगाउनेहरुको सङ्ख्या बढाउन अमेरिकाले नयाँ

काठमाडौं । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा ३ हजार ६११ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी

काठमाडौं । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष एवं सांसद भीम रावलले मिलेनियम च्यालेन्स कर्पोरेसन (एमसीसी) सम्झौता संशोधनपछि मात्र पारित गर्न माग गर्नुभएको