सेना समायोजन विशेष समितिको बैठक आज बस्दै

५ बैशाख २०६९, मंगलवार १०:४८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ५ बैशाख । माओवादी लडाकु समायोजनको बारेमा छलफल गर्न लडाकु रेखदेख, समायोजन तथा पुनस्थापना विशेष समितिको बैठक आज बस्दैछ । विशेष समितिको कार्यालय नयाँवानेश्वरमा साँझ पाँच बजेपछि सुरु हुने बैठकमा माओवादी लडाकुलाई नेपाली सेनाको मातहतमा गठनहुने महानिर्देशनालयमा सहभागी गराउने प्रक्रिया तथा पूर्वतयारीको बारेमा छलफल हुनेछ । बैठकमा दोस्रो पटक सुरु गरिएको पुनर्वर्गीकरणको काम र लडाकुहरुको स्वेच्छिक अवकासप्रतिको आकर्षणको बारेमा पनि छलफल हुने बताइएको छ । नेपाली सेनाको मातहतमा गठनहुने महानिर्देशनालयको स्वरुपको बारेमा आज मुख्य छलफल हुने विशेष समितिका एक सदस्यले जानकारी दिए । गएको शनिवार बसेको विशेष समितिको बैठकले समायोजनमा जाने लडाकुले पाउने दर्जा, छनौट प्रक्रिया, विधि, मापदण्ड लगायतका विवादित बुँदामा सहमतिगर्दै ७ बुँदे सहमति जुटाएको थियो । दलहरुबीच लडाकु समायोजनबारे सहमति भए पनि शिविरमा रहेका लडाकुहरुको  भने समायोजनभन्दा पनि स्वच्छिक अवकाशप्रतिको आकर्षण बढेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार