विवाद समाधान उपसमिति र संवैधानिक समितिका बैठक बस्दै

५ बैशाख २०६९, मंगलवार १०:४६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ५ बैशाख । संविधानका अन्तरवस्तुमा राजनीतिक सहमति जुटाउन आजसम्मको समय पाएको संवैधानिक विवाद समाधान उपसमितिको बैठक आज बस्दैछ । संविधानसभा सचिवालय सिंहदरबारमा दिउँसो १ बजे बस्ने बैठकमा विवादित विषयमा सहमतिको प्रयास गरिने उपसमिति सदस्य लक्ष्मणलाल कर्णले जानकारी दिनुभयो । कार्यव्यवस्था समितिले सहमति जुटाउन आजसम्मको समय दिएपनि विवादित विषयमा सहमति नजुटेका कारण थप समय माग गर्ने सम्भावना रहेको अर्का सदस्यले बताए । मधेसी मोर्चासहित बसेको तीन दलको बैठकले संविधानका विवादित विषयमा सहमति जुटाउन गरेको प्रयास अझै निष्कर्षमा पुग्न सकेको छैन ।
उपसमितिको बैठक लगत्तै संवैधानिक समितिको बैठक पनि आजै बस्दैछ । उपसमितिले गरेको सहमतिको समीक्षा गर्दै आगामी ४१ दिनमा कसरी संविधान बनाउने भन्ने विषयमा छलफल हुने समिति सदस्य परि थापाले जानकारी दिनुभयो । वैशाख १५ सम्म संविधानको पहिलो मस्यौदा बनाउने जिम्मेवारी रहेपछि शासकीय स्वरुप, राज्यपुनर्संरचना, न्यायप्रणाली, निर्वाचन प्रणाली र नागरिकता सम्बन्धमा दलहरुबीच विवाद छ । समितिले विवाद समाधानका लागि थप पाँच दिन समय माग गर्ने सम्भावना रहेको एक नेताले बताए । संविधान जारी गर्ने दिन जेठ १४ आउन अब ४१ दिन बाँकी छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बुटवल । गत शुक्रबारबाट सम्पर्कविहीन भएकी लुम्बिनी प्रदेशसभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वलीको अदृष्य स्थानबाटै प्रेस विज्ञप्ति बाहिर आएको छ ।

जनकपुरधाम । महोत्तरीको लोहरपट्टी नगरपालिका ७ भ्रमरपुराकी २६ वर्षीया सुजिता ठाकुर हत्या मुद्दामा उनका बुबासहित थप तीनजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको

काठमाडौं । दार्चुलाको महाकाली नदीमा व्यास गाउँपालिका–२ का जयसिंह धामी बेपत्ता भएको घटनालाई लिएर युवा संघले काठमाडौंस्थित भारतीय राजदूतावासको कार्यालय

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डका कारण देशमा राजनीतिक संकट उत्पन्न भएको आरोप