विवाद समाधान उपसमिति र संवैधानिक समितिका बैठक बस्दै

५ बैशाख २०६९, मंगलवार १०:४६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ५ बैशाख । संविधानका अन्तरवस्तुमा राजनीतिक सहमति जुटाउन आजसम्मको समय पाएको संवैधानिक विवाद समाधान उपसमितिको बैठक आज बस्दैछ । संविधानसभा सचिवालय सिंहदरबारमा दिउँसो १ बजे बस्ने बैठकमा विवादित विषयमा सहमतिको प्रयास गरिने उपसमिति सदस्य लक्ष्मणलाल कर्णले जानकारी दिनुभयो । कार्यव्यवस्था समितिले सहमति जुटाउन आजसम्मको समय दिएपनि विवादित विषयमा सहमति नजुटेका कारण थप समय माग गर्ने सम्भावना रहेको अर्का सदस्यले बताए । मधेसी मोर्चासहित बसेको तीन दलको बैठकले संविधानका विवादित विषयमा सहमति जुटाउन गरेको प्रयास अझै निष्कर्षमा पुग्न सकेको छैन ।
उपसमितिको बैठक लगत्तै संवैधानिक समितिको बैठक पनि आजै बस्दैछ । उपसमितिले गरेको सहमतिको समीक्षा गर्दै आगामी ४१ दिनमा कसरी संविधान बनाउने भन्ने विषयमा छलफल हुने समिति सदस्य परि थापाले जानकारी दिनुभयो । वैशाख १५ सम्म संविधानको पहिलो मस्यौदा बनाउने जिम्मेवारी रहेपछि शासकीय स्वरुप, राज्यपुनर्संरचना, न्यायप्रणाली, निर्वाचन प्रणाली र नागरिकता सम्बन्धमा दलहरुबीच विवाद छ । समितिले विवाद समाधानका लागि थप पाँच दिन समय माग गर्ने सम्भावना रहेको एक नेताले बताए । संविधान जारी गर्ने दिन जेठ १४ आउन अब ४१ दिन बाँकी छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी(जसपा)का अध्यक्ष महन्थ ठाकुरले केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिको बैठकबारे थाहा नभएको बताएका छन् । ठाकुर-महतो पक्षले वरिष्ठ

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)ले पार्टीको केन्द्रीय महाधिवेशन स्थगन गरेको छ । यही जेठ २२ देखि २५ गतेसम्म काठमाडौंँमा

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप ८१६७ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले