माओवादी अध्यक्ष दाहालको नजरमा कुनै बेलाको विदेशी प्रभु भारत अहिले नेपालको हितैषी

५ बैशाख २०६९, मंगलवार ०४:२५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ बैशाख । सत्ता बहिर्गमनसंगै भारतलाई प्रभुको हस्तक्षेप भन्दै आएका माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले भारतको सहयोग बिना शान्ति र संबिधान निर्माणको काम कठिन हुने बताएका छन्। भारतीय दैनिक पत्रिका द हिन्दूलाई अन्तरवार्ता दिँदै दाहालले भारतको सहयोग नभएको भए संविधान सभा चुनाव सम्भव नहुने आफ्नो पछिल्लो धारणा सार्बजनिक गरेका छन् । द हिन्दूलाई दिएको अन्तरवार्तामा दाहाल ले भनेका छन् भारतको सहयोग बिना शान्ति र संविधानलाई तार्किक निष्कर्षमा पुर्‍याउन कठिन छ।
प्रशान्त झाले दाहालसँग भारतीय दैनिक पत्रिका द हिन्दूलाई शुक्रबार दिएको अन्तरवार्तामा दाहालको भारतलाई हेर्ने आफ्नो पछिल्लो धारणा सार्बजनिक गरेका हुन् । दाहालले अन्तरवार्तामा अगाडी भनेका छन् भारतको प्रत्यक्ष सहयोग बिना दिल्लीमा गरिएको १२ बुँदे सहमति सम्भव थिएन र आफ्नो अहिले भारतसँगको सम्बन्धमा कुनै समस्या रहेको छैन ।
प्रधानसेनापति कटुवाल प्रकरणमा राजीनामा दिएपछि माओबादी नेता दाहालले सार्वजनिक कार्यक्रमबाटै भारतलाई विदेशी प्रभुको संज्ञा दिँदै शक्ति बाँडफाँडका लागि सोझै भारतसँग वार्ता गर्ने बताएका थिए। त्यतिबेलै अध्यक्ष दाहालले हिन्दूलाई अन्तरवार्ता दिँदा भनेका थिए प्रधानसेनापति विवाद प्रकरणमा भारतले सहयोग नगरेको कारण आफुले राजिनामा दिएको हुँ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं ।एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको निवेदनमा सुनुवाइ गर्दै सर्वोच्च अदालतले माधव नेपाल नेतृत्वको नेकपा एकीकृत समाजवादी दल दर्तासँग सम्बन्धित

काठमाडौं । नेपाल विद्युत प्राधिकरणका कार्यकारी निर्देशक कुलमान घिसिङको नियुक्तिविरुद्ध परेको रिटमा सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम आदेश दिन अस्वीकार गरेको छ

काठमाडौं।नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले जथाभावी पदक बाँडेको भन्दै आक्रोश पोखेका छन् । श्वेतशार्दूल (मदन भण्डारी) पुस्तक विमोचन कार्यक्रमलाई

काठमाडौँ ।प्रमुख प्रतिपक्ष दल नेकपा एमालेले सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटाको राजीनामा माग गरेको छ । आजको राष्ट्रियसभाको दोस्रो बैठकमा बोल्दै एमालेका

आजको प्रमुख समाचार