दलहरुको बैठक स्थलबाहिर जातीय राज्यको माग गर्दै आदीवासी जनजाति धर्नामा

४ बैशाख २०६९, सोमबार १५:४० मा प्रकाशित

काठमाडौ, ४ बैशाख । जातिय पहिचानसहितको संघियताको माग गर्दै जनजातिहरुले मधेसी मोर्चा सहितको तीन दलको बैठकस्थलमा धर्ना दिएका छन् । मधेसी मोर्चाहसित प्रमुख तीन दलको बैठक बसिरहेको राजधानीको पश्चिम–दक्षिण क्षेत्रमा रहेको हात्तीवन रिसोर्ट भन्दा करिब तीन किलोमिटर परबाटै प्रहरीले जान नदिएकोले उनीहरु त्यही धर्ना बसेका थिए । नेपाल आदिवासी जनजाति महासंघको अगुवाईमा सुरु भएकोे धर्नामा जातिय पहिचानका आधारमा संघियतामा सहमति गर्न माग गरिएको छ । उनीहरुले जातिय आधारमा १४ प्रदेश हुनुपर्ने भन्दै माग नारावाजी पनि गरिरहेका छन् । यसअघी धर्ना दिन गएका मल्ल के सुन्दर सहितका करिब आधा दर्जनलाई प्रहरीले केही बेर पक्राउ गरी रिहा गरेको थियो । मोर्चासहित प्रमुख तीनदलका नेताहरुको छलफल रिसोर्टमा जारी रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस