राष्ट्रपति चुरे संरक्षित क्षेत्रमा वन फडानी

४ बैशाख २०६९, सोमबार १२:१६ मा प्रकाशित

कपिलबस्तु, ४ बैशाख । राष्ट्रपति चुरे संरक्षित क्षेत्रमा सामुदायिक वनको मिलोमतोमा करोडौं रुपैयाँ बराबरको वन फडानी भएको पाइएको छ । कपिलवस्तु र अर्घाखाची सिमानामा पर्ने अर्घाखाँचीको सिमलपानी वडा न. ८ र ९ मा पर्ने कल्लेरी पौवा महिला सामुदायिक वन क्षेत्रमा सामुदायिक वन, वन कर्मचारी र तस्करको मिलोमतोमा एक हजार दुई सय भन्दा बढी सालका हरिया रुखहरु फडानी गरिएको हो । हतियारसहित गस्ती गर्ने तस्करको समूहले चार महिना लगाएर व्यापक फडानी गरेको पुष्टी भएको हो ।  सामुदायिक वन क्षेत्रको ४ किलोमिटर खण्डमा फडानी गरिएको छ । फडानी गरिएको रुखको फेदमा केमिकलको प्रयोग गरी जलाएर निसाना मेटाउने गरी कटान गरिएको घटना स्थलको अनुगमनपछि इलाका वन कार्यालय पिपरा कपिलवस्तुका सहायक वन अधिकृत उपेन्द्र यादवले बताउनुभयो । वन फडानीमा संलग्न भएको आरोपमा अर्घाखाचीको पावरा रेन्ज पोष्टका सहायक वन अधिकृतसहित ५ जना वन कर्मचारीलाई निलम्वन गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

वालिङ । स्याङ्जामा एक वर्षको अवधिमा चार सय ६१ सम्बन्ध विच्छेदका मुद्दा दर्ता भएका छन् । स्याङ्जा जिल्ला अदालतमा आर्थिक

म्याग्दी । म्याग्दी र यस वरपरका क्षेत्रमा नौमती बाजा बजाएर असारे भाकामा बाउसे र रोपाहारले दोहोरी गाउँदै धान रोपाइँ गर्ने

काठमाडौँ । देशभर मनसुनी वायुको प्रभाव छ । जसका कारण देशभर हल्कादेखि भारी बर्षाको सम्भावना रहेको मौसमविदले बताएका छन् जल तथा

तुलसीपुर । कक्षामा वरिपरि नातिनातिना उमेरका सहपाठी छन् । उनीहरुकै बीचमा पाका व्यक्ति पनि ध्यान दिएर पढिरहेका हुन्छन् । कपाल