राष्ट्रपति चुरे संरक्षित क्षेत्रमा वन फडानी

४ बैशाख २०६९, सोमबार १२:१६ मा प्रकाशित

कपिलबस्तु, ४ बैशाख । राष्ट्रपति चुरे संरक्षित क्षेत्रमा सामुदायिक वनको मिलोमतोमा करोडौं रुपैयाँ बराबरको वन फडानी भएको पाइएको छ । कपिलवस्तु र अर्घाखाची सिमानामा पर्ने अर्घाखाँचीको सिमलपानी वडा न. ८ र ९ मा पर्ने कल्लेरी पौवा महिला सामुदायिक वन क्षेत्रमा सामुदायिक वन, वन कर्मचारी र तस्करको मिलोमतोमा एक हजार दुई सय भन्दा बढी सालका हरिया रुखहरु फडानी गरिएको हो । हतियारसहित गस्ती गर्ने तस्करको समूहले चार महिना लगाएर व्यापक फडानी गरेको पुष्टी भएको हो ।  सामुदायिक वन क्षेत्रको ४ किलोमिटर खण्डमा फडानी गरिएको छ । फडानी गरिएको रुखको फेदमा केमिकलको प्रयोग गरी जलाएर निसाना मेटाउने गरी कटान गरिएको घटना स्थलको अनुगमनपछि इलाका वन कार्यालय पिपरा कपिलवस्तुका सहायक वन अधिकृत उपेन्द्र यादवले बताउनुभयो । वन फडानीमा संलग्न भएको आरोपमा अर्घाखाचीको पावरा रेन्ज पोष्टका सहायक वन अधिकृतसहित ५ जना वन कर्मचारीलाई निलम्वन गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो । तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

एक महिनाअघि वैदेशिक रोजगारीका क्रममा खाडी मुलुक दुबई पुगेका झापा, कमल गाउँपालिकाका चार युवा अलपत्र परेका छन् । स्थानीय दलालमार्फत

काठमाडौँ । काठमाडौँ उपत्यकामा निषेधाज्ञा १५ दिन थप भएको छ । मंगलवार उपत्यकाका तीनवटै जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीको बैठकले निषेधाज्ञा