जनसम्पर्क समिती अष्ट्रेलियाको खातामा रहेको २५ लाख गायब, अध्यक्ष सिटौला माथि कारबाही

३ पुष २०७०, बुधबार २३:३६ मा प्रकाशित

हेमन्त काफ्ले, सिडनी । नेपाली काँग्रेसको भातृसंगठनका रुपमा रहेको जनसम्पर्क समिती अष्ट्रेलियामा ब्यापक आर्थिक हिनामिना भएको.भन्दै कार्यसमितीले अध्यक्ष खगेन्द्र सिटौला( सन्तोस) माथि छानबिन प्रकृया अगाडि बढाउने भएको छ ।
हालै बसेको कार्यसमितीकोबैठकमा करिब २५ लाख नेपाली रुपैया बराबरको रकम अध्यक्ष सिटौलाले ब्यक्तीगत रुपमा मनोमानी ढंगले दुरुपयोग गरेको र संस्थाकोदर्ता प्रकृयामा समेत लापरबाही गरेको भन्दै कार्यसमितीले सिटौला माथि कारबाही प्रकृया अगाडि बढाउन लागेको हो। बैठकमा आर्थिक बिषयमा छलफल सूरुभएपछि सिटौला बैठक छोडी पछि हिसाब दिउला भन्दैबाहिरिएका थिए । सिटौलालाई बैठकमा जवाफ दिन पटक पटक आग्रह गरेपनि उनि बैठक छाडेर हिडेकोसहभागि सदस्यहरुले बताए ।
हाल कार्यसमितीको पदाबिधी समेत सकिएको र अध्यक्ष सिटौलाले नया निर्वाचन मिती समेत तोक्न नसकेको अवस्थामा संस्थालाई अगाडि बढाउन उपाध्यक्ष सुरेस गुरुङलाईकार्यवाहक अध्यक्षको रुपमा काम कारबाही अगाडि बढाउन जिम्मेबारी समेत दिएको छ । हाल सिटौलालाई निलम्बनमा राखी सम्पूर्ण कागजात सहित कारबाहीका लागि नेपाली कांग्रेस केन्द्रिय कार्यसमिती र जन सम्पर्क समितीमा पठाइएको कार्यकबाहक अध्यक्ष सुरेस गुरुङले बताए । कोषाध्यक्ष अजर्जुन केसीले कतिपय ठुलो रकम आफुले थाहा नपाइ झीकिएकोले छानबिनका लागि समेत आग्रह गरेक ा थिए । केसीले छानबिन प्रकृया सहज होस भन्दैहालका लागि पदवाट राजिनामा समेत दिएका छन । बैठकले अष्ट्रेलियाको संघ संस्था नियमावली भित्र रही सिटौला माथि कारबाहीकोलागि पार्टीमा आग्रह गरिने समेत निर्णय गरेको छ ।
नेपाली काँग्रेसको भातृ संगठनको रुपमा सन १९ जुलाई २००८ मा अष्ट्रेलियाको संघ संस्था दर्ता प्रक्रिया अनुरुप दर्ता भई जनसम्पर्क समिति अष्ट्रेलियाले अष्ट्रेलियामा कार्य गर्दै आएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

भाषा मानव जातिले मौखिक, लिखित वा सांकेतिक माध्यममा प्रयोग गर्ने संचार माध्यम हो। संसारका कतिवटा भाषाहरू छन् भनेर एकिन का

बाबा राजेश्वरी थापा, अस्ट्रिया:  बेलायतमा बिहीवार ६ मे २०२१ मा  सम्पन्न स्थानीय निर्वाचनमा हन्सलोस्थित काउन्सिलमा बिष्णु बहादुर गुरुङ्ग मेयर, र

नेपाली समाजिक र साँस्कृतिक संस्था ‘नेसास’ अष्ट्रियाको यहिँ २४ अप्रिल २०२१, शनिबारको दिन सम्पन्न भएको अधिबेशनबाट सर्वसहमतीमा २०२१-२०२३ को लागी

गैरआवासीय नेपाली संघ भाषा, साहित्य, संस्कृति तथा सम्पदा समितिको साप्ताहिक कार्यक्रम प्रवासी प्रवाहको चवालिसौ शृङ्खलामा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका कुलपति गंगाप्रसाद