नेतृत्वले घात गरेपछि स्वेच्छिक अवकास नै उपयूक्तः लडाकुहरु

४ बैशाख २०६९, सोमबार १२:०७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ४ बैशाख । पार्टी नेतृत्वप्रति आफूहरुले गरेको विश्वासमा घात भएपछि स्वेच्छिक अवकासमा जानुनै राम्रो विकल्प ठानेको अवकाशमा जाने लडाकुहरुले बताएका छन् । पछिल्लो पटक गएको शनिवार बसेको बिशेष समितिको बैठकमा सहमति भएको छनौट समितिको स्वरुपमा लडाकुहरुको प्रतिनिधी नराख्ने निर्णय भएपछि समायोजनमा गए पनि भविष्य निश्चित हुनेमा उनीहरुको आशङ्का छ । लडाकु रेखदेख, समायोजन तथा पुनस्थापना विशेष समितिको मातहतको सचिवालय संयोजक बालानन्द शर्माले लडाकुहरुमा निरासा बढेको प्रतिक्रिया दिनुभयो । समायोजन रोज्नको लागि पार्टी नेतृत्वले ठाडो निर्देशन दिएको र पार्टी भित्रको विवादले आफूहरु अलमलमा परेको वर्गीकरण टोलीसामु लडाकुहरुले बताउने गरेका छन् । बिभिन्न ७ मुख्य शिविरमा रहेका लडाकुहरु मध्ये धेरैले अवकाश राजेपछि ७ बुँदे सहमतिमा उल्लेख भएको सङ्ख्याभन्दा थोरै लडाकु नेपाली सेनाको मातहतमा बन्ने महानिर्देशनालयमा समायोजित हुने भएका छन् । गएको कातिक १५ मा भएको ७ बुँदे सहमतिमा साढे ६ हजार माओवादी लडाकुलाई नेपाली सेनामा समयोजन गर्ने उल्लेख छ । केही समयअघिसम्म शीर्षतहमा सहमति गरेर भए पनि ७ बुँदेमा उल्लेख भएभन्दा धेरै संख्यामा लडाकुलाई समायोजना गर्नुपर्नेमा माओवादीले अडान राख्दै आएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मन्त्रिपरिषद् गठन गरेका छन् । उनले यसअघि आफ्नो क्याबिनेटमा रहेका सबै मन्त्रीहरुलाई दोहोर्‍याएका छन्

काठमाडौं । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली तेस्रो पटक प्रधानमन्त्री नियुक्त हुनुभएको छ । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले ओलीलाई नेपालको

काठमाडौं । ईस्लाम धर्मावलम्वीहरूको महान पर्व रमजान आज धुमधामसँग मनाउने तयारीमा जुटेका छन् । यो पर्वलाई ‘इद उल फित्तर’ भनिन्छ

काठमाडौं । उपप्रधानमन्त्री ईश्वर पोखरेलले कोरोनाविरुद्वको खोप र स्वास्थ्य सामग्री सहयोगका लागि अमेरिकी सरकारसँग आग्रह गर्नुभएको छ । कोभिड–१९ सङ्कट