स्वेच्छिक अवकास रोज्ने लडाकुको सङ्ख्या ४ हजार

४ बैशाख २०६९, सोमबार १०:४० मा प्रकाशित

काठमाडौ, ४ बैशाख । दोस्रो पटक सुरु गरिएको माओवादी लडाकु पुनर्वर्गीकरणको तेस्रो दिनसम्ममा स्वेच्छिक अवकाश रोज्ने लडाकुहरुको सङ्ख्या ४ हजार २ सय ६८ पुगेको छ । दलहरु शान्ति प्रक्रियाको विवादित विषयमा सहमति गरेर संविधान निर्माणको काममा लागिपरेको बेला लडाकुहरुले भने आफूहरुलाई अमान्य हुने निर्णय नेताहरुले गरेकोले अवकाश रोज्नुपरेको बताउने गरेका छन् । अबको १÷२ दिनमै पुनर्वर्गीकरणको काम सक्ने योजनामा रहेको लडाकु रेखदेख, समयोजन तथा पुनस्थापना विशेष समिति मातहतको सचिवालयले आज केही शिविरमा पुनवर्गीकरणको काम सकिने बताएको छ । दोस्रो चरणको लडाकु पुनर्वर्गीकरणको काम आज चौथो दिन पनि जारी छ । लडाकुको ७ मुख्य शिविरमा पुगेको विशेष समिति मातहतको सचिवालयको टोलीले पुनर्वर्गीकरणको कामलाई जारी राखेको सचिवालय संयोजक बालानन्द शर्माले जानकारी दिनुभयो । गएको चैत मसान्तसम्ममा पुनर्वर्गीकरणको काम सकेर समायोजन रोज्ने लडाकु, हतियार नेपाली सेनाको जिम्मा लगाउने सहमति भए पनि केन्द्रको निर्देशन नआएको भन्दै लडाकुको असहमतिका कारण वर्गीकरणको काम ढिलो सुरु भएको हो । अधिकांश लडाकुले अवकाश रोजेपछि समायोजनमा जाने लडाकुको सङ्ख्या भने पूर्व सहमतिमा उल्लेख भएभन्दा थोरै हुने भएको छ । दलहरुबीच कात्तिक १५ मा भएको ७ बुँदे सहमतिमा साढे ६ हजार माओवादी लडाकुलाई नेपाली सेनाको मातहतमा बन्ने महानिर्देशनालयमा समायोजन गर्ने उल्लेख छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा थप ३ हजार ११४ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)का अध्यक्ष कमल थापाले कांग्रेस र कम्युनिस्टबीच वैचारिक, चरित्रगत तथा नीतिगत कार्यशैलीमा भिन्नता नरहेको बताएका

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका तल्ला तहका सबै अधिवेशनहरु स्थगित भएका छन् । आज बसेको पदाधिकारी बैठकले साउन १२ गते हुने

सिद्धार्थनगर । निर्माणाधीन गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल परीक्षण उडानको अन्तिम तयारीमा पुगेको छ । विमानस्थलको प्राविधिकतर्फको काम सकिएपछि अब परीक्षण उडानको