अमेरिकाको कोलोराडोमा नयाँ वर्षको उपलक्ष्यमा शुभकामना साँझ सम्पन्न

३ बैशाख २०६९, आईतवार १९:२८ मा प्रकाशित

कोलोराडो ।
अमेरिकाको कोलोराडो निवासी नेपालीहरुले नयाँ वर्ष २०६९ को उपलक्ष्यमा साँस्कृतिक कार्यक्रमका साथ शुभकामाना साँझ सम्पन्न गरेका छन् ।

नेपालीहरुको साँझा संस्था नेपालीघरको आयोजनामा कोलोराडो स्थित थ्रोन्टन हाईस्कुलमा आयोजित कार्यक्रममा यहाँ रहेका झण्डै ८ सय भन्दा बढी नेपालीहरुको उपस्थिती रहेको थियो । खचाखच भरिएको हलमा सबै नेपाली भेषमा, नेपाली दाजुभाई, दिदी बहिनी देख्दा विश्वको जुनसुकै कुनामा भएपनि नेपालीले आफ्नो संस्कृती र चाडपर्वको जगेर्ना गर्न कम्बर कसेर लाग्ने रहेछन् भन्ने प्रष्ट हुन्थ्यो ।

शनिबार साँझ संम्पन्न भएको कार्यक्रममा, सहभागी कतिपय नेपालीहरु दौरा सुरुवाल, ढाकाको टोपी, गुन्यू चोलो लगाएर आएका थिए भने केही आफ्नो जातीय भेष भुषा झल्कने पहिरहन लगाएर आएका थिए । कार्यक्रममा नेपाल र नेपाली सँस्कृति प्रति मायां र सद्भाव राख्ने अमेरीकी महिला साडी ब्लाउच र पुरुष दौरा सुरुवाल लगाएर कार्यक्रममा सहभागी भएका देखिन्थे ।

बालक हुन वा बृद्ध, यूवा यूवती हुन वा अधबैसे, सबै आ आफ्ना दौतरीका साथ शुभकामाना साटासाट गरिरहेका थिए । कोही हात मिलाएर त कोही हक गरेर, काही नमस्ते गरेर त कोही टाउको नीहुराएर, उमेर र अवस्था अनुसार शुभकामाना साटासाट गर्ने कार्यक्रम चलिरहेको देखिन्थ्यो ।
शुभकामाना साँझमा अधिकांश मनोरन्जन दिने खालका कार्यक्रमहरु प्रस्तुत गरिएको थियो । लोक, आधुनिक, पप, दोहोरी तथा नेवारीगीतमा कलाकार भाई बहिनीहरुले कम्बर मर्काई मर्काई नेपाली शैलीमा नाचेको हेरीरहदा आफुलाई नेपाली घर आगनमै भएको महसुस हुन्थ्यो । दर्शक दिर्घाबाट ताली र हुटिङको आवाजले हल गुन्जीरहेको थियो ।
सुमीत महर्जनको बांसुरी, दीया, सोना, देब्नसीको जातिस्वाराम नाच, सीमोनी, किर्तन, छिन्नाको च्याट्ट रुमाल क्यामालुम कोटका खल्तीमा भन्ने गितको नाचले दर्शकको मन जितेको देखिन्थ्यो । साँझ ६ बजे देखी ९ बजेसम्म सञ्चालन भएको कार्यक्रममा आयोजकले दर्शकहरुलाई भरपुर मानोरञ्जन दिने प्रयास गरेका थिए ।

सोही कार्यकममा कवी तथा साहीत्यकार मनु ब्राजाकी तथा बरिष्ठ गायक हिरण्य भोजपुरे लगायतका अतिथीहरुले गायक दिनेश कार्कीको गीती क्यासेट विमोचन गर्नु भएको थियो । कार्यक्रममा उपस्थित दर्शकहरुलाई नेपाली स्वादमा दाल भात तरकारीको समेत व्यवस्था गरीएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय तरुण विभागको डेनमार्क शाखा प्रमुखमा काभ्रेका प्रदिप तिवारी मनोनयन हुनु भएको छ । आठ वर्षदेखि

अमेरिकाको टेक्सास राज्यस्थित युलेस सिटी काउन्सिल मेम्बरमा नेपाली मूलका टीका पौडेल विजयी हुनुभएको छ । स्थानीय समयानुसार शनिबार राति सम्पन्न

भाषा मानव जातिले मौखिक, लिखित वा सांकेतिक माध्यममा प्रयोग गर्ने संचार माध्यम हो। संसारका कतिवटा भाषाहरू छन् भनेर एकिन का

बाबा राजेश्वरी थापा, अस्ट्रिया:  बेलायतमा बिहीवार ६ मे २०२१ मा  सम्पन्न स्थानीय निर्वाचनमा हन्सलोस्थित काउन्सिलमा बिष्णु बहादुर गुरुङ्ग मेयर, र