संविधानका विवादित विषयमा सहमति जुटाउन शिर्ष नेताहरुको आवासीय बैठक हात्तिवनमा जारी

३ बैशाख २०६९, आईतवार १५:१४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३ बैशाख । संविधानका विवादित बुँदा र राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन विषयमा छलफल गर्न प्रमुख दलका शीर्ष नेताहरुको बैठक अहिले बसिरहेको छ । काठमाडौको हात्तिवनमा बसिरहेको बैठकमा  एकीकृत माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस,नेकपा एमाले र मधेसी मोर्चाका शीर्ष नेताहरु सहभागी छन् । बैठकमा माओवादीको असन्तुष्ठ बैद्य पक्षको पनि सहभागिता रहेको छ । माओवादी लडाकुलाई नेपाली सेनामा समायोजन गर्ने बिषयमा दलहरुबीच हिजो सहमति भएपछि संविधान निर्माणमा केन्द्रीत हुने र भावी संविधानका विवादित बुँदामा सहमति गर्ने बारेमा बैठकमा छलफल भइरहेको बुझिएको छ । भावी संविधानका विवादित बुँदामा सहमति गर्न दिइएको समयावधि सकिन २ दिन बाँकी छँदा दलहरु संविधानको बिषयमा मात्र छलफल गर्न बैठक  बसेको हो । उनिहरु आज राति पनि त्यही बसेर छलफल गर्ने भएका छन् । दलहरुले राज्यपुनर्संरचना शासकीय स्वरुप,निर्वाचन प्रणाली लगायतका महत्वपूर्ण विषयमा सहमति जुटाउन बाँकी छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार