संविधानका विवादित विषयमा सहमति जुटाउन शिर्ष नेताहरुको आवासीय बैठक हात्तिवनमा जारी

३ बैशाख २०६९, आईतवार १५:१४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३ बैशाख । संविधानका विवादित बुँदा र राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन विषयमा छलफल गर्न प्रमुख दलका शीर्ष नेताहरुको बैठक अहिले बसिरहेको छ । काठमाडौको हात्तिवनमा बसिरहेको बैठकमा  एकीकृत माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस,नेकपा एमाले र मधेसी मोर्चाका शीर्ष नेताहरु सहभागी छन् । बैठकमा माओवादीको असन्तुष्ठ बैद्य पक्षको पनि सहभागिता रहेको छ । माओवादी लडाकुलाई नेपाली सेनामा समायोजन गर्ने बिषयमा दलहरुबीच हिजो सहमति भएपछि संविधान निर्माणमा केन्द्रीत हुने र भावी संविधानका विवादित बुँदामा सहमति गर्ने बारेमा बैठकमा छलफल भइरहेको बुझिएको छ । भावी संविधानका विवादित बुँदामा सहमति गर्न दिइएको समयावधि सकिन २ दिन बाँकी छँदा दलहरु संविधानको बिषयमा मात्र छलफल गर्न बैठक  बसेको हो । उनिहरु आज राति पनि त्यही बसेर छलफल गर्ने भएका छन् । दलहरुले राज्यपुनर्संरचना शासकीय स्वरुप,निर्वाचन प्रणाली लगायतका महत्वपूर्ण विषयमा सहमति जुटाउन बाँकी छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । कोरोना संक्रमणले तीन साताभित्र विदेशमा पछिल्ला तीन साताभित्र थप ३९ जना नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को संसदीय दलको नेतामा उपेन्द्र यादव चयन हुनुभएको छ । सो पार्टीले नेता नवराज सुवेदीको

काठमाडौं । मदन पुरस्कार २०७७ को प्रारम्भिक सूचीमा ९ वटा पुस्तक परेका छन् । मदन पुरस्कार गुठीले शुक्रबार ९ वटा