राष्ट्रसंघका महासचिव द्धारा सेना समायोजनमा भएको सहमतिको स्वागत

३ बैशाख २०६९, आईतवार १५:१३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३ बैशाख । संयुक्त राष्ट्रसंघले सेना समायोजनका लागि दलहरुबीच भएको सहमतिको स्वागत गरेको छ । राष्ट्रसंघका महासचिव वानकी मुनले प्रेस विज्ञप्ती निकालेर झण्डै पाँच वर्षदेखिको गतिरोध तोड्दै दलहरुले माओवादी लडाकुहरुको समायोजनमा गरेको सहमति स्वागत योग्य भएको बताउनुभएको छ । विज्ञप्तीमार्फत महासचिव मुनले अव तोकिएकै समयमा संविधान निर्माण हुनेमा आफू विश्वस्त रहेको पनि बताउनुभएको छ । मुनले विज्ञप्तिमार्फत शिविरको सुरक्षा र हतियार हस्तान्तरणमा राजनीतिक दल, नेपाल सरकार, नेपाली सेना, माओवादी कमाण्डर तथा लडाकुको भूमिकालाई स्वीकार गर्नुभएको छ ।
विज्ञप्तीमा महासचिव मुनले पीडितका लागि सक्रमणकालिन न्याय र अन्तर्राष्ट्रिय कानुनको पनि ख्याल गर्न दलहरुलाई आग्रह गरेका छन् । उनले नेपालको शान्ति प्रक्रियामा सहयोग निरन्तरताका लागि प्रतिबद्धता दोहो¥याउनु भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार