राष्ट्रसंघका महासचिव द्धारा सेना समायोजनमा भएको सहमतिको स्वागत

३ बैशाख २०६९, आईतवार १५:१३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३ बैशाख । संयुक्त राष्ट्रसंघले सेना समायोजनका लागि दलहरुबीच भएको सहमतिको स्वागत गरेको छ । राष्ट्रसंघका महासचिव वानकी मुनले प्रेस विज्ञप्ती निकालेर झण्डै पाँच वर्षदेखिको गतिरोध तोड्दै दलहरुले माओवादी लडाकुहरुको समायोजनमा गरेको सहमति स्वागत योग्य भएको बताउनुभएको छ । विज्ञप्तीमार्फत महासचिव मुनले अव तोकिएकै समयमा संविधान निर्माण हुनेमा आफू विश्वस्त रहेको पनि बताउनुभएको छ । मुनले विज्ञप्तिमार्फत शिविरको सुरक्षा र हतियार हस्तान्तरणमा राजनीतिक दल, नेपाल सरकार, नेपाली सेना, माओवादी कमाण्डर तथा लडाकुको भूमिकालाई स्वीकार गर्नुभएको छ ।
विज्ञप्तीमा महासचिव मुनले पीडितका लागि सक्रमणकालिन न्याय र अन्तर्राष्ट्रिय कानुनको पनि ख्याल गर्न दलहरुलाई आग्रह गरेका छन् । उनले नेपालको शान्ति प्रक्रियामा सहयोग निरन्तरताका लागि प्रतिबद्धता दोहो¥याउनु भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोभिड–१९ को महामारीबीच वर्ष २०७७ मा विकास निर्माणका काममा थप सफलता हासिल गराएर सरकारले

काठमाडौं । आज विक्रम संवत् २०७८ साल वैशाख १ गते नयाँ वर्षको पहिलो दिन नेपालभर एकापसमा शुभकामना आदानप्रदान गरी हर्षोल्लास

काठमाडौं । भारत भ्रमणमा रहेका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले नयाँ वर्ष २०७८ को शुभकामना सन्देश दिएका छन् । शुभकामना सन्देशमा पूर्व

काठमाडौँ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयलले देशभर दैनिक ११ हजारसम्म कोरोना भाइरस संक्रमित पुग्‍नसक्ने प्रक्षेपण गरेको छ ।मंगलबार स्वास्थ्य पत्रकारहरुसँगको