ईजिप्टमा १० जना प्रत्यासीलाई राष्ट्रपतिको चुनाव लड्न रोक

३ बैशाख २०६९, आईतवार १५:०८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३ बैशाख । ईजिप्टमा राष्ट्रपति पदका १० जना प्रत्याशीलाई चुनाव अधिकारीहरुले चुनावमा भाग लिन रोक लगाएका छन् । चुनावमा सहभागी हुनबाट वञ्चित हुनेमा पूर्व गुप्तचर विभाग प्रमुख ओमार सुलेमान, मुस्लिम ब्रदरहुडका खैरात अल सातेर, रुढीबादी नेता सलाफी हाजेम सलाह अबु ईस्माईल र प्रतिपक्षी नेता आयमन नुर लगायत छन् । प्रतिबन्ध लागेका हरुलाई अपिलका लागि ४८ घण्टाको समय दिईएको छ । निर्वाचन आयोगले समर्थकको पर्याप्त हस्ताक्षर नभएको, अभिभावकले अमेरिकाको नागरिकता लिएको, आपराधिक गतिविधिमा संलग्न रहेको लगायतका कारणले निर्वाचनमा भाग लिन अयोग्य ठहर गरिएको बताएको छ । ईजिप्टमा पूर्व राष्ट्रपति होस्नी मुबारक सत्ताच्यूत भएको झण्डै एक वर्षपछि राष्ट्रपतीय चुनाव हुन लागेको हो । पहिलो चरणको चुनाव आउँदो महिनामा हुनेछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

रुसको डाइरेक्ट इन्भेस्टमेन्ट फन्ट (आरडीआइएफ)ले आफुले बनाएको कोरोना भाइरसविरुद्धको खोप स्पुतनिक-भी बहराइनमा ९४.३ प्रतिशत प्रभावकारी भएको दावी गरेको छ ।

मास्टर कार्ड फाउन्डेसनले अफ्रिकामा कोभिड–१९ को खोप व्यवस्था गर्न एक अर्ब ३० करोड डलर सहयोग उपलब्ध गराउने घोषणा गरेको छ

इजरायलले १२ देखि १५ वर्ष उमेरका बालबालिकालाई कोरोनाभाइरस विरुद्धको खोप दिन सुरु गरेको स्वास्थ्य अधिकारीहरूले आइतबार बताएका छन् । सरकारले

नाइजेरियामा एउटा स्लामिक विद्यालयमा अध्यययनरत झण्डै १ सय ५० जना विद्यार्थी अपहरणमा परेका छन् । नाजेरियाली अधिकारीले बन्दुकधारीले विद्यार्थी अपहरण