निर्वाचन आयोगले समानुपातिक उम्मेदवारहरूको नाम आज सार्वजनिक गर्दै

६ कार्तिक २०७०, बुधबार ०२:५५ मा प्रकाशित

काठमाडौँ, ६ कार्तिक । निर्वाचन आयोगले समानुपातिक निर्वाचन प्रणालीतर्फ राजनीतिक दलहरूले बुझाएको उम्मेदवारहरूको नामावली आज सार्वजनिक गर्दैछ । यस अघि समानुपातिकतर्फ उम्मेदवारी दिएका १ सय २२ दलहरूले पूर्वघोषित निर्वाचन कार्यक्रमअनुसार अन्तिम पटक मंगलबार नामावली संशोधन गरेका थिए । आयोगले दिएको जानकारीअनुसार असोज १७ मा बन्दसूची बुझाएका दलहरूमध्ये अधिकांशले उम्मेदवारहरूको नामावलीमा हेरफेर गरेका छन् । आयोगको मापदण्ड अनुसार बन्दसूचीमा ३० प्रतिशतभन्दा बढी उम्मेदवारी दिने दलहरूले दलित, आदिवासी जनजाति, मधेसी, पिछडिएको क्षेत्र र खस-आर्य समुदायको कोटा मिलाउनुपर्ने भएकाले धेरै दलहरूलाई अप्ठ्यारो परेको हो । निर्वाचन कानुनमा उल्लिखित प्रतिशतअनुसारको कोटा नमिले सूची नै रद्द हुने भएकाले दलहरूको निर्णय अन्तिम समयमा पनि हेरफेर भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । चितवनमा दैनिक पाँच हजार रुपैयाँ दिएर यौन धन्दामा लगाइएका १० जनाको उद्धार गरिएको छ । प्रहरीका अनुसार चितवनको

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौं । पूर्वसभामुख कृष्णबहादुर महराले उच्च अदालतबाट पनि सफाइ पाएका छन् । जवर्जस्ती करणी उद्योग मुद्दामा अदालतले सफाइ दिएको हो